Maciej Dąbrowski (SP 5 kl. IIb)

Wesoła czarownica - Anioł

Dawno, dawno temu żyła na ziemi dobra czarownica. Bardzo dziwnie wyglądała, ponieważ miała skrzydła jak motyl. Ludzie mówili, że wygląda jak anioł, dlatego już zawsze tak ją nazywano. Dziwna to była czarownica bo na czarach nie znała się wcale, ale potrafiła sprawić, że każda zabawa lub lekcja w szkole zamieniała się w super zabawę.

Anioł była niesamowitą kawalarką. Ciągle wymyślała jakieś śmieszne zabawy i dowcipy. Któregoś dnia, gdy w szkole pani nauczycielka opowiadała dzieciom o Morzu Bałtyckim, wszystkie dzieci na pięć minut zamieniły się w różne morskie stworzenia: małże, flądry, meduzy, rozgwiazdy, koniki morskie, tylko pani pozostała sobą, ale na szczęście umiała pływać i też przyłączyła się do zabawy.

Wesoło było z Aniołem, bo zawsze wymyślała coś ciekawego. Kiedyś zmieniła kolor mojej buzi na niebieski. Bardzo się przestraszyłem, bo akurat czesałem się przed lustrem. Anioł usiadła na moim grzebieniu i długo się z tego śmialiśmy.

Któregoś dnia źli ludzie napadli na naszą czarownicę i ukradli jej skrzydła. Anioł była smutna i wreszcie się rozchorowała. Już nie mogła bawić się z dziećmi. Wszystkim smutno było bez Anioła. Dzieciaki z naszej klasy postanowiły odebrać skrzydła czarownicy zbójom.

Zrobiliśmy zawody sportowe w ringo, na które zaprosiliśmy wstrętnych rozbójników. Byli pewni swojej wygranej. Ale my w ringo gramy świetnie - tak mówi nasza pani. 50:0 - Wygraliśmy!

Zbójcy oddali skrzydła Aniołowi i ze spuszczonymi głowami uciekli gdzie pieprz rośnie, a my z Aniołem znowu urządzaliśmy różne śmieszne i dowcipne zabawy. Fajnie jest przyjaźnić się z wesołą czarownicą.


Program Spotkań Ezoterycznych
O Spotkaniach Ezoterycznych
Galeria
Średniowieczne narzędzia tortur kobiet
Historia Triny: