You are currently viewing „Żywe kultury – społeczne laboratorium fermentacji.” Agata Bielska

„Żywe kultury – społeczne laboratorium fermentacji.” Agata Bielska

„Żywe kultury – społeczne laboratorium fermentacji.” Agata Bielska

kurator projektu: Przemysław Chodań

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ustki do zostania aktywistami kultury żywej.

Czy chcesz uczestniczyć w mnożeniu kultur?
Czy chcesz zabrać trochę żywej kultury do domu?
Czy hodujesz już żywe kultury?

Przyjdź, spotkajmy się, twórzmy kultury żywe, siejmy ferment, czekamy na wszystkich chętnych 14 i 15 maja w Centrum Aktywności Twórczej w godzinach 15.00-18.00, i 16 maja w godzinach 19.30 – 21.00.

Projekt, który będzie badał możliwość wykorzystania probiotycznych kultur bakterii do tworzenia kultury żywej i zawierania więzi międzyludzkich. Czy bakterie mogą zbliżać ludzi do siebie? Czy bakterie mogą pomóc tworzyć kulturę która nas ożywia i angażuje? Czy działanie probiotyczne bakterii ogranicza się tylko do zdrowia jelit, czy też możemy wykorzystywać je do leczenia i ożywiania całych społeczności?

'Ważne jest, by zrozumieć że fermentacja jest naturalnym fenomenem o zasięgu znacznie szerszym niż praktyki kulinarne. Komórki w naszym ciele mają zdolność fermentacji. Innymi słowy, ludzie nie wymyślili lub stworzyli fermentacji; bardziej prawdziwe jest twierdzenie, że fermentacja stworzyła nas’ – Sandor Ellix Katz

Agata Bielska – (1984) artystka wizualna, animatorka kultury, aktywistka kuchenna, inicjatorka działań społecznych, absolwentka ASP w Łodzi (Dyplom z multimediów w pracowni prof. Konrada Kuzyszyna).Laureatka nagrody Prezydenta Wrocławia w 10. Konkursie Gepperta, we Wrocławiu w 2011 roku. Tworzy zarówno video-instalacje, jak i buzujące fermenty. Zajmuje się także malarstwem, performance, sztuką w przestrzeni publicznej. Fascynuje ją kontemplowanie codzienność, proste działania i powtarzalność, która tworzy rytm życia. Uczestniczka ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

wstęp wolny!

 

Agata Bielska

Agata Bielska

Agata Bielska

Agata Bielska

Dodaj komentarz