You are currently viewing WYSTAWA EDUKACYJNA / Prezentacja prac uczestników pracowni Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

WYSTAWA EDUKACYJNA / Prezentacja prac uczestników pracowni Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

WYSTAWA EDUKACYJNA
Prezentacja prac uczestników pracowni Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

wernisaż :
15.12.2017 / 17.00

wystawa:
15.12  – 14.01.2018

Baszta Czarownic w Słupsku / al. F. Nullo 8 
Wystawa czynna od wtorku do niedzieli: 9.00  – 17.00

PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI
Prowadzący: Michał Żesławski

Pracownia rzeźby zaprezentuje formy wykonane  podczas wakacyjnych działań w nadmorskich kurortach. Myślą przewodnią akcji było stworzenie alternatywnego pejzażu miejsc przez wykonanie odlewów gipsowych do piasku, w efekcie czego powstały płytki o wymiarach 20×20 cm. Następnie wyeksponowanie  w formie instalacji artystycznej w przestrzeni. Celem przedsięwzięcia było zaangażowanie ludzi przebywających na plaży do aktywności twórczej oraz pokazanie potencjału miejsca do działań o innym charakterze niż bierny relaks.

PRACOWNIA FILMU
Prowadzący: Piotr Ziębakowski

Prezentacja pracowni filmowej, którą tworzą dwie grupy – ustecka i słupska. Uczestnicy projektu, z których najmłodszy ma  13 lat bawią się i uczą filmu zamieniając się w reżysera, aktora, operatora kamery, montażystę itd.  Każda z grup w efekcie przygotuje film fabularny krótkometrażowy wg samodzielnie napisanego scenariusza.

PRACOWNIA OBRAZU
Prowadzący: Krzysztof Tomasik

Wystawa Pracowni Obrazu obejmuje fotografie od analogowej po fotografię cyfrową z wykorzystaniem nowych form i technik wizualnych jak i starych materiałów fotograficznych.  Będzie można zobaczyć zarówno prace wykonane ręcznie w ciemni pracowni analogowej jak i animacje, podcasty i gify zrobione przy pomocy najnowszych technik graficznych. Na wystawie pojawią się również hybrydy, czyli połączenie starej techniki camery obscury z fotografią cyfrową.

Autorami  prac są uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Tomasik Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.  Oni też na nowo odkrywają piękno starych fotografii mieszkańców powojennej Ustki. Sięgają po nowoczesne i tradycyjne metody by ukazać magię i ponadczasowość sztuki, jaką jest fotografia.

PRACOWNIA ZAJMUJĄCA SIĘ SZTUKĄ W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ
Prowadzący: Igor Piotr Salata

Prezentacja filmu wideo zrealizowanego przy współpracy z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku.

fot. Wiktoria Lubasińska

Dodaj komentarz