You are currently viewing Wykład / Dr Gabriella Uhl / Badania podejmowane 'w poszukiwaniu straconego czasu’. Na marginesie wystawy Retracings / Odtworzenia”

Wykład / Dr Gabriella Uhl / Badania podejmowane 'w poszukiwaniu straconego czasu’. Na marginesie wystawy Retracings / Odtworzenia”

„Badania podejmowane 'w poszukiwaniu straconego czasu’. Na marginesie wystawy Retracings / Odtworzenia” – wykład poprzedzający wernisaż wystawy „Red poppy fields” / „Pola czerwonych maków”
 
 
 
26 kwietnia 2016, godz. 13.30
Galeria Kameralna / ul. Partyzantów 31a w Słupsku
 
 
 
Prowadzenie: Gabriella Uhl
Wykład będzie prowadzony w j. angielskim z dostępem do tłumaczenia na j. polski.
 

 

Dr Gabriella Uhl (1970) z Budapesztu.

Historyk sztuki, kurator, docent Uniwersytetu w Kaposvár na Węgrzech. Ukończyła studia magisterskie z historii i literatury na Uniwersytecie Eötvösa Lóránda w Budapeszcie. Jest autorką pracy doktorskiej o środkowoeuropejskiej literaturze barokowej. Ponadto studiowała ekonomię na Techniczno-Ekonomicznym Uniwersytecie Korwina  w Budapeszcie. Pracowała jako pracownik naukowy w Węgierskiej Akademii Nauk; potem jako główny kurator Muzeum Ernsta. Spędziła cztery lata w krajach bałtyckich, pracując jako korespondent czołowych węgierskich czasopism artystycznych oraz pracownik naukowy w Centrum Sztuki Współczesnej (Tallin, Ryga). Była kuratorem pawilonu węgierskiego na Biennale w Wenecji w roku 2013. Pracuje jako niezależny krytyk sztuki i kurator (ostatnio w Ludwig Museum w Budapeszcie). Ponadto wykłada historię sztuki i zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Metropolitalnym w Budapeszcie oraz na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Moholy-Nagy w Budapeszcie. Była kuratorem Miesiąca Fotografii (Budapeszt, Węgry) w 2012 i 2014 roku i członkiem zarządu kuratorskiego Europejskiego Miesiąca Fotografii. Jako pracownik naukowy specjalizuje się w sztuce marginalnej i cygańskiej. Jest autorką wielu publikacji na temat współczesnej węgierskiej i środkowo-europejskiej sceny artystycznej.


Patronat honorowy:

ambasada

wegry

Dodaj komentarz