You are currently viewing Warsztaty // Afrikaans Hase / Afrykański Królik

Warsztaty // Afrikaans Hase / Afrykański Królik

Warsztaty
w ramach rezydencji artystycznej
Afrikaans Hase / Afrykański Królik

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza wszystkie dzieci powyżej 10 roku życia oraz osoby dorosłe na warsztaty projektowania zabawek inspirowanych popularnymi afrykańskimi zwrotami. Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają przytulanki – misie, króliki lub inne stwory według własnego pomysłu. Poznają również zabawne przysłowia afrykańskie. Zabawki zostaną wykonane ze specjalnie przywiezionych przez rezydentkę egzotycznych materiałów. Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Badanie zależności między dobranym  ściegiem a ostatecznym kształtem obiektu oraz poznanie specyfiki splotu afrykańskich tkanin.

Termin warsztatów
9 – 10 września 2017 / godz. 11.00 – 14.00

Prowadzenie / Odetta Graskie
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

Wstęp wolny

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
[email protected], tel. 515 089 986  (liczba miejsc ograniczona)

Uwaga!

Wymaganie są podstawowe umiejętności szycia. Prosimy o przyniesienie swoich nożyczek do cięcia tkanin oraz własne szpilki.

Zapewniamy: materiały.

Odetta Graskie – młoda artystka na co dzień mieszkającą w Johannesburgu jest związaną z End Street Studios przy August House. Od ukończenia studiów licencjackich na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Pretorii w 2015 r. uczestniczyła w wielu działaniach edukacyjnych, m.in. Professional Practice Seminar prowadzonym przez Lizamore and Associates i ArtSource, jak również w najnowszym Peer Mentorship Program prowadzonym przez środowisko artystów Johannesburga Assemblage. Ostatnio Graskie pokazała swoje prace na wystawach zbiorowych Shift w Assemblage oraz Future Forecast w Galerie Noko i zakwalifikowała się do finału Longstreet Art Lovers Art Competition 2016, Thami Mnyele Art Awards 2014 & 2016, TAXI Art Award 2015 i Absa L’Atelier 2015.

Dodaj komentarz