You are currently viewing Twój niepowtarzalny odcisk / dla mieszkańców Ustki i okolic / akcja artystyczna / WEŹ UDZIAŁ

Twój niepowtarzalny odcisk / dla mieszkańców Ustki i okolic / akcja artystyczna / WEŹ UDZIAŁ

Drodzy Mieszkańcy Ustki i okolic
codziennie do 14 Listopada / 10.
00 – 18.00
Centrum Aktywności Twórczej

Chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy przy realizacji mozaiki, która stanie się częścią stałej ekspozycji w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu nie musicie posiadać tzw. talentu plastycznego czy doświadczenia. Wystarczy, że przy pomocy zakraplacza upuścicie kilka kropel farby na białą płytkę ceramiczną i połączycie z drugą, aby po rozłożeniu płytek uz​yskać symetryczne odbicie, podobne do tego jakie znamy z testu plam atramentowych Rorschacha. Następie kafelki z pozostawionym Waszym unikatowym śladem zostaną wypalone i ułożone w mozaikę na ścianie korytarza Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Swój odcisk możecie wykonać na przygotowanym do tego celu stanowisku
na 2 piętrze Centrum Aktywności Twórczej,

w godzinach otwarcia galerii 10.00 – 18.00, codziennie do 14 Listopada

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Michał Żesławski, prowadzący Pracownię Rzeźby i Ceramiki w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.
Idea społecznego działania narodziła się w czasie pandemii, która silnie ograniczyła możliwości kontaktu i tradycyjnych form warsztatów czy aktywności artystycznych. Wykonanie odbicia na płytce z użyciem farby naszkliwnej nie wymaga bezpośredniego kontaktu, a czas potrzebny do jego powstania to kilka sekund. Chwila, która na trwałe zapisuje ślad człowieka, unikatowy, chociaż każdy powstały z tego samego gestu.

Uzyskana w wyniku działania kompozycja, w całości i fragmentach ma charakter abstrakcyjny o szerokich możliwościach interpretacyjnych. Przede wszystkim jednak staje się metaforą społeczeństwa, podobnie jak mozaika będąca zbiorem, zarazem podobnych i różniących się elementów tworzących spójną całość.

Dodaj komentarz