You are currently viewing SPOTKANIE Z TAMARĄ STOFFERS – holenderską artystką wizualną

SPOTKANIE Z TAMARĄ STOFFERS – holenderską artystką wizualną

SPOTKANIE Z TAMARĄ STOFFERS – holenderską artystką wizualną

Spotkanie:
12 czerwca 2019 / 15.00 – 18.00 oraz 19.30 – 21.00
Centrum Aktywności Twórczej / ul. Gen. Zaruskiego 1a, I piętro / Ustka

Tamara Stoffers od 3.06 do 27.06.2019 realizuje projekt o nazwie „Blokowisko blokowane kolorem” w ramach rezydencji artystycznej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

wstęp wolny 

Zapraszamy w szczególności mieszkańców Ustki.
Artystka posługuje się j. angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Tamara Stoffers (ur. 1996 w Zwolle w Holandii) często inspiruje się obrazami z przeszłości, zwłaszcza materiałami z byłego ZSRR. Ukończyła studia na wydziale sztuk pięknych w Academie Minerva (Groningen, Holandia) w 2017 roku. Od tego czasu poświęciła się swojej artystycznej pracy jako artystka multidyscyplinarna z naciskiem na kolaż. Prace Tamary zostały pokazane na wystawach zbiorowych m.in. w Rotterdamie, Sztokholmie i Brukseli.

„Interesują mnie zmiany przeprowadzane w budynkach doby socjalizmu w celu dostosowania ich do potrzeb społeczeństwa kapitalistycznego. Szczególnie fascynująca jest dla mnie kolorystyka budynków, pozostająca w sprzeczności z oryginalnym zamysłem architektonicznym. W moim projekcie chciałabym skupić się na blokach mieszkalnych przy ulicy Dąbrowszczaków w Ustce. Mieszkańcy będą mogli pomóc w realizacji projektu, udostępniając zdjęcia bloku z czasów PRL-u. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania związane z przemalowywaniem budynków. Czy są to próby odcięcia się od przeszłości, czy też decyzje oparte na względach czysto estetycznych? Kolejnym etapem realizacji projektu będzie wykonanie czarno-białych powiększeń zebranych zdjęć, na które ręcznie nałożę kolor. Chciałabym w ten sposób zachęcić mieszkańców Ustki, by przyjrzeli się architekturze funkcjonalnej oraz nowej tradycji malowania budynków”.

Dodaj komentarz