You are currently viewing SPOTKANIE Z GABRIELLĄ ZENO / „Do wszystkich moich matek” / w ramach rezydencji artystycznej

SPOTKANIE Z GABRIELLĄ ZENO / „Do wszystkich moich matek” / w ramach rezydencji artystycznej

SPOTKANIE Z GABRIELLĄ ZENO
„Do wszystkich moich matek”
w ramach rezydencji artystycznej

 

22 listopada 2018 / g. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a
wstęp wolny

Otwarta dyskusja, na którą w szczególności zapraszamy kobiety, mieszkanki dwumiasta, chcące podzielić się swoją opinią, punktem widzenia i sugestiami na tematy: macierzyństwa, genealogii, uprzedmiotowienia ciała kobiecego.

Gabriella Zeno – autorka, reżyserka i performerka; tworzy sztuki widowiskowe; działa na styku sztuki społecznej, politycznej i wizualnej. Ukończyła studia na wydziale literatury włoskiej Uniwersytetu Neapolitańskiego im. Fryderyka II oraz I.C.R.A Project Corporeal Mime – International Centre for the Research of the Actor (Włochy). Zgłębiała tajniki teatru fizycznego z Odin Teatret oraz tańca Butō z japońskimi mistrzami Akira Kasai i Masaki Iwana. Uczestniczyła w wielu festiwalach m.in.: Magfest Italia (2010-2011) Turyn, Włochy; Odin Week Festival 2015, Holstebro, Dania; Edinburgh Fringe Festival 2016, Szkocja.

„Moja twórczość skupia się na badaniu ograniczeń i paradoksów systemu patriarchalnego oraz jego wpływu na sferę społeczną, polityczną i ekologiczną. Podczas rezydencji w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zrealizuję projekt poświęcony tożsamości kobiet, głównie macierzyństwu, pamięci i genealogii. Projekt obejmuje instalację oraz interaktywny performans z udziałem publiczności i uczestników warsztatów z zakresu teatru fizycznego, które planuję przeprowadzić w Słupsku. Moim celem jest badanie związków pomiędzy osobistą tożsamością a historyczną podmiotowością kobiet w naszym społeczeństwie, oraz poszerzenie świadomości w zakresie upodmiotowienia ciała kobiet oraz zwierząt gospodarskich w patriarchalnym i kapitalistycznym społeczeństwie”.

 

Dodaj komentarz