You are currently viewing SPOTKANIE Z ANIĄ PABIŚ / W RAMACH REZYDENCJI ARTYSTYCZNEJ / CAT

SPOTKANIE Z ANIĄ PABIŚ / W RAMACH REZYDENCJI ARTYSTYCZNEJ / CAT

Spotkanie z Anią Pabiś / w ramach rezydencji artystycznej

19.01.2022 / 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

Podczas spotkania z publicznością Ania Pabiś opowie o projekcie „Czas spichlerza” realizowanym w ramach pobytu na dwumiesięcznej rezydencji artystycznej. Przedstawi nam swoją praktykę artystyczną i metody pracy opowiadając o tworzeniu swoistego archiwum zmian budynku Centrum Aktywności Twórczej. W oparciu o obiekty i fotografie dostarczone przez świadkinie i świadków historii Ustki w formie rzeczywistej i wirtualnej, wspomnienia mieszkanek i mieszkańców Ustki oraz rezydujących artystek i artystów artysta będzie rekonstruować symulacje nakładających się na siebie losów budynku i przebywających w nim ludzi.

Ania Pabis opowie również o pobycie na rezydencji artystycznej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w 2018, warsztatach teatru Butoh i realizacji filmu „Feniks”.

Ania Pabiś – artystka urodzona w Polsce, mieszka i pracuje w Lipsku. W swojej twórczości zajmuje się takimi tematami jak pamięć autobiograficzna, trauma międzypokoleniowa oraz percepcja czasu i miejsca. Jej metody pracy obejmują badania artystyczne, twórcze eksperymenty i partycypację społeczną. Prace artystki składają się z fotografii, sztuki wideo, instalacji przestrzennych i performansu. Były pokazywane w Galerii Milano w Warszawie, Museum Kindl w Berlinie, HfBK Galerie w Dreźnie, City Art Gallery in Łódź oraz podczas festiwalu Ibug w Reichenbach.

 

Zdjęcie / kard z filmu Ani Pabiś „Feniks”

Dodaj komentarz