You are currently viewing SPALMY ZA SOBĄ MOSTY / WARSZTAT PALENIA LISTÓW MIŁOSNYCH / W RAMACH PROJEKTU SZTUKA NA ULICY

SPALMY ZA SOBĄ MOSTY / WARSZTAT PALENIA LISTÓW MIŁOSNYCH / W RAMACH PROJEKTU SZTUKA NA ULICY

SPALMY ZA SOBĄ MOSTY
Warsztat palenia listów miłosnych
w ramach projektu SZTUKA NA ULICY

30.08.2023 / 17.00 / wstęp wolny
Bulwary nas Słupią przed Basztą Czarownic

 

Od najmłodszych lat mówiono nam, że nie należy nieodwracalnie zamykać drogi powrotu. Idąc przez życie wielokrotnie uciekamy w przeszłość, a myśli i związane z nimi przedmioty ciążą nam jak balast, przysłaniając obraz teraźniejszości i przyszłości. Jeśli nie są Ci obce momenty, kiedy słuchasz „waszej piosenki” i ściskasz w ręku pozostawioną kartkę z nieporadnie narysowanym sercem, które dziś bije już bez Ciebie u boku albo z sentymentem i żalem patrzysz na swoje dyplomy z podstawówki w dziedzinach, w których jednak życie nie uznało Cię za mistrza, a może gorzkie wspomnienia rodzą się w Tobie, kiedy widzisz stosy faktur – pamiątek z nieudanych biznesów, listów z prokuratury, odrzuconych wniosków itp. oznacza, że to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie.

Oczyśćmy szuflady!

Zabierz papierowe pamiątki będące wracającym dowodem Twoich rozczarowań i żalu, z którymi chcesz się pożegnać (listy miłosne, zdjęcia, rachunki, mandaty, dyplomy, podania, książkowe dedykacje czy cokolwiek z papieru, z czym chcesz zerwać na dobre.) i podczas działania artystycznego spal je. Zebrany w ten sposób popiół zostanie wykorzystany jako składnik do przygotowania szkliwa popiołowego, które posłuży do pokrycia rzeźby ceramicznej.

Symboliczny gest spalenia, który jednocześnie otwiera drogę do transformacji formy, odzwierciedlając naturalny cykl świata, gdzie materia stale się przetwarza, a rozpad współistnieje z powstawaniem nowego.

Idea i realizacja: Michał Żesławski / artysta i edukator, prowadzący pracownię rzeźby i ceramiki w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz