You are currently viewing Sina Boroumandi / SIMULACRUM / Autoprezentacja artysty z Iranu w ramach rezydencji artystycznej

Sina Boroumandi / SIMULACRUM / Autoprezentacja artysty z Iranu w ramach rezydencji artystycznej

Sina Boroumandi
SIMULACRUM
Autoprezentacja artysty z Iranu w ramach rezydencji artystycznej

29.08. 2019 / 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / Zaruskiego 1a
Wstęp wolny

Do stworzenia kolekcji zainspirowała mnie teoria fizyka kwantowego Wernera Heisenberga (1901–1976), który postulował istnienie pewnej rzeczywistości zawieszonej pomiędzy ideą wydarzenia a samym wydarzeniem; rzeczywistości osadzonej w pół drogi między rzeczywistym zjawiskiem a możliwością jego zaistnienia.

Próbuję odnaleźć tę hipotetyczną rzeczywistość, w której łączą się iluzje i marzenia za pomocą średnioformatowej lustrzanki z podwójnym obiektywem, którą ręcznie przerobiłem na aparat otworkowy.

Do tej pory unikałem fotografowania ludzi, skupiając się raczej na pustych miejscach, lecz radosna atmosfera wypełnionej wczasowiczami Ustki skłoniła mnie do zmiany zdania i próby uchwycenia ich na zdjęciach. W ramach eksperymentu postanowiłem wykorzystać do tego celu własnoręcznie wykonany aparat. Ponieważ w aparacie tym czasy naświetlania są znacznie dłuższe – kilka sekund zamiast ułamków sekundy – chwile utrwalone na zdjęciach będą się różnić od tego, co postrzegamy gołym okiem.

Dodaj komentarz