You are currently viewing Ronda Bautista / Local ice – cream / w ramach rezydencji artystycznej

Ronda Bautista / Local ice – cream / w ramach rezydencji artystycznej

Ronda Bautista
Local ice – cream
w ramach rezydencji artystycznej

Wernisaż
24 października 2014, godz. 17.00
Galeria Kameralna

wystawa będzie czynna do 16 listopada 2014

Kiedy jakaś rzeczywistość się kończy, czasem warto ją stworzyć na nowo. Gdy w Polsce kończy się lato, zamiast jesieni często od razu przychodzi zima. W tym czasie między jednym i drugim latem istnieje coś w rodzaju oczekiwania, które przynosi zmiany w człowieku, na różnych płaszczyznach życia, od nawyków i zachowań począwszy aż po metamorfozy otaczającego nas krajobrazu. Ta wystawa nie chce bronić żadnej pory roku. Krąży za to wokół momentu interim, który ma miejsce pomiędzy nimi.

Nasza niezdolność do uwolnienia się od rutyny życia, przez różne jego aspekty, tj. obowiązki, praca, rodzina, sytuacja materialna itp. zmusza nas do tego, by lawirować między światem realnym a wyobraźnią, w której widzimy przyszłość, a w niej siebie wolnymi od codziennych konieczności, jakby w oczekiwaniu na to, co może się wydarzyć.

I właśnie tego aspektu dotyka ta wystawa. Poprzez grę i zabawę, w kompozycjach i przedstawionych scenach możemy zobaczyć to nurtujące „pomiędzy” i ujrzeć siebie w momentach złożonych z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Wszystkie te elementy dają schronienie wzruszeniu i nadziei, która uspokaja i osłania nasze czekanie. Zmuszając do refleksji na temat lata i zimy jako radykalnych pór roku odsyła nas do naszych intymnych przemyśleń, między pragnieniem, wspomnieniem i doświadczeniem.

Dodaj komentarz