PROGRAM EDUKACYJNY
BAŁTYCKIEJ GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
NA 2024 ROK
Najważniejszym zadaniem edukacji artystycznej jest otwarcie pola percepcji i recepcji, a w konsekwencji także przygotowanie młodych ludzi do optymalnego dla ich możliwości odbioru sztuki współczesnej. Z jednej więc strony chodzi tutaj o przekazanie narzędzi i dyskretne podniesienie kwalifikacji do stworzenia własnej interpretacji dzieła sztuki, z drugiej zaś – o wyuczenie umiejętności wyrażania własnych odczuć i doznań w sposób werbalny lub za pomocą aktywności twórczej.
Cel tak rozumianej edukacji, która kładzie nacisk na przygotowanie świadomego, aktywnego odbiorcy dawnej i nowej sztuki, jest – w istocie – przełożeniem na język praktyczny dość już dzisiaj obiegowego, hasła Josepha Beuysa –„każdy jest artystą”. Program edukacyjny powinien bowiem ułatwiać odkrywanie siebie jako jednostki twórczej, pozytywnie wpływać na rozwój osobowości, wrażliwości, empatii i tolerancji, a jednocześnie wspierać kreatywne funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku od wielu lat z powodzeniem realizuje tak pojmowany program edukacyjny. Jedną z najpopularniejszych form wykorzystywanych na tym obszarze aktywności są lekcje o sztuce, warsztaty artystyczne oraz spotkania autorskie. Taką też formułę przyjął realizowany od wielu lat z powodzeniem program edukacyjny.
Prowadzone zajęcia warsztatowe mają charakter interdyscyplinarny i dają wiele możliwości poznawania oraz odbioru sztuki poprzez bezpośredni udział w samym procesie tworzenia. Dzięki obranej metodologii oraz wieloaspektowemu pokazaniu relacji pomiędzy sztuką, a człowiekiem warsztaty umożliwiają wyzwolenie w uczestnikach otwartej i poszukującej postawy wobec otaczającego świata. Forma warsztatów artystycznych jest najlepszą formą poznawczą. Zarówno warsztaty jak i lekcje o sztuce prowadzone cyklicznie przy okazji zmiany wystaw są przystosowane do lepszego zrozumienia aktualnych wystaw w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.
W ramach programu kontynuowane będą również cykliczne spotkania z mieszkańcami Ustki i Słupska pt. „Historyczne czwartki”, jak również warsztaty rodzinne czy „Podwórko sztuki” dla dzieci narażonych na wykluczenie społeczne.
W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce program działalności edukacyjnej wzbogacony jest o dwie pracownie: rzeźby i ceramiki oraz fotograficzno–filmową. Zachowując formę warsztatową działań, pracownie skupiają w swoich przestrzeniach młodzież i dorosłych uczestników. Cykliczne zajęcia w grupach zachowują podziały na grupy mniej lub bardziej zaawansowanych twórczo, a nie na podziały wiekowe. Od 2021 roku Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Galerii Kameralnej w Słupsku prowadzi także działalność pracowni sitodruku. Podobnie jak w przypadku pracowni działających przy CAT w Ustce, jej uczestnikami jest młodzież, dorośli i seniorzy.
PRACOWNIA SITODRUKU
w Galerii Kameralnej
Pracownia sitodruku oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie grafiki, ilustracji czy projektowania użytkowego. Sitodruk jest tradycyjna formą grafiki zwana serigrafią, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę, gdzie po przetłoczeniu farby przez matrycę powstaje grafika, którą można powielać na płaskich powierzchniach typu papier czy tkanina. Pracownia jest przestrzenią dla osób, które interesują się rozwojem artystycznym i chcą poznać technikę sitodruku.
PRACOWNIA
FOTOGRAFICZNO-FILMOWA
w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Celem zajęć w Pracowni fotograficzno-filmowej jest nauka tworzenia opowiadania obrazem. Spotkania odbywają się zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznej od poznania podstaw pojęciowych po realizację własnych etiud filmowych i montaż. Każdy uczestnik warsztatów traktowany jest w sposób
indywidualny, ze względu na różnice wynikające z doświadczenia, zasobu wiedzy na temat tworzenia filmów oraz oczekiwań wobec spotkań w Pracowni filmu i fotografii.
PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI
w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Działalność warsztatowa Pracowni rzeźby i ceramiki obejmuje szeroki zakres prac w masach ceramicznych (glina plastyczna, porcelana, masy lejne). Zajęcia ukierunkowane są między innymi na ręczne budowanie unikatowych form użytkowych i dekoracyjnych, studium rzeźbiarskie, rzeźbę ceramiczną, tworzenie gipsowych form do odlewania masy lejnej, metody zdobienia. Celem działalności pracowni jest edukacja specjalistyczna, umożliwianie realizacji pasji, poszerzanie świadomości w zakresie designu i sztuki. Pracownia proponuje warsztaty rozwijające wrażliwość, wyobraźnię, umiejętności manualne i warsztatowe, poznanie sztuki współczesnej, ergonomii form użytkowych, estetyki. Zajęciom praktycznym towarzyszą konsultacje na temat realizowanego projektu, wsparcie odnośnie poszukiwań rozwiązań problemów związanych z podejmowanym tematem.
Artist-in-residence
Realizacja projektów artystów rezydentów w Ustce i towarzyszących im warsztatów, stwarza społeczności lokalnej okazję do konfrontacji ze sztuką i artystami z różnych kręgów kulturowych. Intencją galerii jest pogłębianie współpracy z mieszkańcami, dlatego preferowane są projekty angażujące lokalną społeczność w proces tworzenia z artystami z różnych, często bardzo odmiennych kręgów kulturowych.
"Pociąg do kultury"
To plebiscyt o charakterze konkursowym skierowany do wszystkich publicznych i niepublicznych placówek oświaty na terenie Słupska i Ustki. Plebiscyt organizowany jest od 2013 roku, podczas kolejno następujących po sobie edycji wybierane są corocznie trzy placówki w trzech kategoriach (I – przedszkole, II – szkoła podstawowa oraz III – szkoła ponadpodstawowa / uczelnia). Zwycięstwo rozpatrywane jest na podstawie gromadzonej przez cały rok szkolny punktacji, która przyznawana jest za uczestnictwo w poszczególnych formach wystawienniczo-edukacyjnych BGSW. Punktacji podlega udział zarówno grup zorganizowanych, jak i poszczególnych uczniów. Wraz z zakończeniem i oficjalnym podsumowaniem każdej edycji zwycięzcom przyznawane są statuetki przejściowe oraz miano „Maszynisty kultury”.
Plan poszczególnych działań edukacyjnych (stacjonarnych)
Plebiscyt mający na celu zwiększenie zainteresowania sztuką najnowszą jak również zwiększenie frekwencji na samych wernisażach oraz we wszystkich formach edukacyjnych i wystawienniczych.
Przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie i uczelnie wyższe.
Przez cały rok szkolny.
Galeria Kameralna i Baszta Czarownic w Słupsku, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
Lekcje przygotowywane są do każdej wystawy, rozwijają jej poszczególne wątki i problemy, pomagają w przełamywaniu stereotypowego myślenia o sztuce współczesnej i ułatwiają z nią kontakt. Odbiorców lekcji pragniemy nie tylko zapoznać z aktualnymi wystawami, ale także pobudzić ich wyobraźnię i zainspirować do własnej aktywności twórczej. Zajęcia są bezpłatne, a niezbędne materiały zapewnia galeria. Zabawy artystyczne to zajęcia przeznaczone do najmłodszych grup odbiorców o różnorodnej tematyce, podczas których dzieci mogą twórczo spędzić czas, rozwijać swoją wyobraźnię i sprawność manualną oraz kształtować wrażliwość artystyczną. Aktywny udział w zajęciach poprzez zabawę sprawia, że mali odbiorcy sztuki oswajają się z nowym miejscem, jakim jest galeria i dziełami, jakie można w niej oglądać. Zajęcia są bezpłatne, a niezbędne materiały zapewnia galeria.
Grupy zorganizowane (od przedszkoli po szkoły średnie.
Przez cały rok szkolny.
Galeria Kameralna i Baszta Czarownic w Słupsku, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
Podczas zajęć młodzi uczestnicy mają okazję do poznania różnych technik, mediów i narzędzi wykorzystywanych w sztuce współczesnej. Forma warsztatów opiera się na naturalnej potrzebie dzieci wyrażania siebie poprzez w własną aktywność twórczą. Tematykę poszczególnych spotkań dyktuje otaczająca rzeczywistość. Na warsztatach poruszane są tematy uniwersalne, bliskie każdemu człowiekowi – temu małemu, ale także dorosłemu. Dajemy możliwość spojrzenia „oczami dziecka” i wypowiedzenia się na różne zagadnienia, tematy i problemy. Forma warsztatów skłania do własnej, niczym nieograniczonej aktywności, daje możliwość wyrażania siebie. Przy okazji warsztatów dzieci zapoznają się z zagadnieniami z zakresu sztuk plastycznych, fotografii, filmu czy literatury. Warsztaty przybliżają dzieciom twórczość i sylwetki najbardziej znanych i cenionych współczesnych artystów. Młodych uczestników uczymy spędzać wolny czas w sposób twórczy i kreatywny.
Każda ostatnia sobota miesiąca 11.00 – 13.00, przez cały rok szkolny.
Dzieci w wieku 8-13 lat.
Galeria Kameralna w Słupsku.
Warsztaty „Bądźmy razem” będą dedykowane dzieciom oraz ich rodzicom lub opiekunom. Przygotowane zadania artystyczne będą nawiązywały do twórczości artystek i artystów prezentowanych podczas aktualnych wystaw stając się przyczyną do rozmowy na temat sztuki i jej aktualnych trendów, a także czerpania z nich inspiracji. Będą również nawiązywały do idei zrównoważonego rozwoju, propagowały użycie materiałów recyklingowych, dzielenia się swoimi ulubionymi technikami i sposobami na tworzenie eksperymentów. Każdy z nas jest inny i ma inne zainteresowania. Będziemy stawiali na różnorodność powstałych prac, nie poddawali ich ocenie, opierali się o współpracę dziecka z rodzicem/opiekunem, słuchając pomysłów dzieci i je wspierając.
Cyklicznie kilka spotkań w roku.
Seniorzy, rodziny z dziećmi, uczniowie w wieku 8-12 lat.
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
Przez 2 lata prowadzenia warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy” i „Upcyklingowe spotkania” stworzyliśmy „grupę kobiet” wspierających się na polu szeroko rozumianej twórczości i na polu tworzenia relacji międzyludzkich. Podczas spotkań powstawały obiekty sztuki z recyklingowych materiałów m.in. zeszyty, wyszywane portrety oraz mapy Ustki oraz obiekty powstałe podczas wizyt w pracowni sitodruku i ceramiki. Wzbogacone o doświadczenie będziemy wychodzić poza przestrzeń pracowni i konwencjonalnych działań twórczych na rzecz pracy z aparatem fotograficznym i kamerą. Będziemy opowiadać historie, zapisywać je za pomocą mediów cyfrowych ale również w tradycyjne sposób tworząc rysunki, zapiski, szkice ze spotkań.
Cyklicznie 2 razy w miesiącu.
Kobiety 55+
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Spotkania oparte są na dyskusji pomiędzy odbiorcą – artystą – kuratorem. Spotkania pozwalają przybliżyć prezentowaną wystawę.
Czwartki bezpośrednio po otwarciu nowych wystaw kwartalnych.
Młodzież, dorośli, seniorzy.
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Warsztaty artystyczne, spotkania, autoprezentacje przeprowadzane przez artystów rezydentów ze społecznością lokalną.
Forma warsztatów i grupa wiekowa i ilość uczestników ustalana indywidualnie z artystami.
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / okazjonalnie galerie w Słupsku
Działania otwarte wychodzące poza mury galerii, skierowane do szerokiego grona odbiorców zarówno mieszkańców jak i turystów. Działania swoim charakterem wpisują się w tzn. sztukę społecznie zaangażowaną i zachęcają do swobodnego oraz kreatywnego wyrażania własnych myśli i poglądów. W ramach projektu realizowane są działania galerii, również z udziałem zapraszanych artystów.
Społeczność lokalna, turyści.
Lipiec, sierpień.
Ustka / Promenada Nadmorska, plaża
Słupsk / Bulwary nad Słupią
Warsztaty dla dzieci lub rodzin z dziećmi w formie kreatywnych zabaw artystycznych.
1 czerwca 2024
Baszta Czarownic / Galeria Kameralna / Centrum Aktywności Twórczej
Z początkiem lutego rozpoczął się projekt edukacyjny dedykowany młodzieży pochodzącej z Ukrainy. W ramach projektu będzie realizowany cykl interdyscyplinarnych warsztatów i działań twórczych z udziałem edukatorów BGSW i artystów rezydujących. Młodzi uczestnicy będą mieli okazję do poznania różnych technik, mediów i narzędzi wykorzystywanych w sztuce współczesnej. Na warsztatach poruszane będą tematy uniwersalne, aktualne, wynikające z potrzeb młodych ludzi, czasem działania realizowane w oparciu o aktualne wystawy w galeriach BGSW. Aktywność twórcza będzie najlepszą formą wypowiadania się na różne zagadnienia i tematy, budującą postawę otwartą na trudną w obecnych czasach rzeczywistość. Taka formuła warsztatów ma stanowić formę arteterapii dla młodzieży znajdującej się w niełatwej, nienaturalnej sytuacji spowodowanej traumami wojennymi. Warsztaty są realizowane we współpracy ze świetlicą działającą przy Caritas, w której ukraińska młodzież w wieku szkół ponadpodstawowych uczęszcza na zajęcia terapeutyczne z psychologiem.
Cyklicznie raz w miesiącu
Baszta Czarownic / Galeria Kameralna
Historyczne czwartki to spotkania dla wszystkich, których interesuje historia, ludzie, wydarzenia, obiekty, przedmioty i miejsca związane z miastem. To spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Często uczestnicy sami moderują kolejne spotkania, odnajdując na strychach i w rodzinnych albumach, a następnie przynosząc te artefakty, nadając im tym samym tzw. „drugie życie”.
Każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Słupsku (BGSW lub Uniwersytet Pomorski), przez cały rok szkolny.
Każdy ostatni czwartek miesiąca w Ustce o godz. 18.00, przez cały rok szkolny.
Młodzież, dorośli, seniorzy
Baszta Czarownic / Galeria Kameralna / Uniwersytet Pomorski Centrum Aktywności Twórczej
To projekt społeczno-artystyczny o charakterze badawczym. Projekt został zapoczątkowany latem 2023 roku w ramach działań SZTUKA NA ULICY. Jest on dedykowany mieszkańcom okolic sąsiadujących z Galerią Kameralną. Pobliskie ulice to dzielnica należąca do jednej z najbardziej zapomnianych. Pełna kamienic i podwórek, gdzie czas się zatrzymał. To osiedle z ogromnym potencjałem, jednak czekające jeszcze na swoje „drugie życie”, wymagające rewitalizacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Niegdyś życie toczyło się tu wprost „na podwórkach”. Obecnie – w czasach po pandemii, gdzie domeną komunikacji jest sieć wirtualna, w rzeczywistości przesiąkniętej wieloma konfliktami międzyludzkimi, chęć budowania relacji międzyludzkich przeszła na dalszy plan. Wyraźnie zauważalny jest fakt, iż coraz częściej człowiek zamyka się na drugiego człowieka. Ludzie są bardziej nieufni, podejrzliwi, odizolowani, skoncentrowani na sobie na „swoim własnym świecie”. Projekt pracownia dzielnica ma na celu zbadanie relacji interpersonalnych, sąsiedzkich oraz próbę odpowiedzenia na pytania: czy jest potrzeba budowania więzi społecznych? Czy człowiek potrzebuje relacji z drugim człowiekiem, czy już nie? Czy jesteśmy w stanie odbudować relacje, jakie budowały się jeszcze kilka lat temu? A może te czasy odeszły w zapomnienie i przyszło nam budować nowy etap „życia społecznego”? Poprzez dyskretne wtopienie się w tkankę miejską, proponując szereg inicjatyw twórczych z udziałem mieszkańców osiedla Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej pragnie poszukać odpowiedzi na te pytania. Zaznaczając swoją obecność w przestrzeni miejskiej pragniemy też wzbudzić poczucie miejsca przyjaznego lokalnej społeczności.
Społeczność lokalna
Projekt długofalowy
Słupsk, okolice Galerii Kameralnej
DZIAŁALNOŚĆ PRACOWNI SITODRUKU
w Galerii Kameralnej
Zajęcia z sitodruku są skierowane dla młodzieży oraz dorosłych, którzy są zainteresowani rozwojem artystycznym i chcą zagłębiać wiedzę na temat sitodruku. Pracownia jest również otwartą przestrzenią do twórczych eksperymentów w dziedzinach artystycznych typu rysunek, fotografia, monotypia lub linoryt.
Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności z dziedziny sitodruku poprzez eksperymentalne podejście do używanych materiałów oraz intuicyjne odkrywanie nowych możliwości związanych z tą dziedziną grafiki. Uczestnicy będą mieli możliwość odkrywania nowych pomysłów poprzez zagłębianie się różnych twórczych dziedzinach jak np. fotografia, ilustracja czy tkanina artystyczna. Intuicyjne podejście do pracy pomoże uczestnikom rozwinąć swoje techniczne umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzyć swoją wrażliwość w dziedzinie projektowania oraz sztuki współczesnej.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
WTORKI / 16.00 – 19.00
GALERIA KAMERALNA w Słupsku
Zajęcia są skierowane dla młodzieży i osób dorosłych, którzy są zainteresowani sitodrukiem pod względem użytkowym. Celem zajęć jest przybliżenie procesów projektowania oraz rozwijanie pomysłów uczestników od fazy początkowej po końcową. Spotkania mają na celu pokazania zainteresowanym możliwości zastosowań sitodruku w dziedzinie designu i kontynuowanie nabytych umiejętności w ich dalszych projektach.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
ŚRODY / 16.00 – 19.00
GALERIA KAMERALNA w Słupsku
Zajęcia pomogą uczestnikom poszerzyć swoje manualne umiejętności poprzez kreatywne podejście do przygotowywania projektów pod sitodruk. Celem spotkań jest rozwinięcie technicznych oraz manualnych umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzenia wiedzy w zastosowaniu tej techniki na płaszczyźnie sztuki współczesnej i projektowania..
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
CZWARTKI / 11.00 – 14.00
GALERIA KAMERALNA w Słupsku
DZIAŁALNOŚĆ PRACOWNI FOTOGRAFICZNO-FILMOWEJ
w Centrum Aktywności Twórczej
Zajęcia w Pracowni skierowane są do osób, których fascynuje każdy rodzaj realizacji fotografii i filmu – bez względu na stopień zaawansowania. W trakcie zajęć uczestnicy mogą się zapoznać z różnymi technikami rejestracji i prezentacji obrazu.
Pracownia jest miejscem gdzie bardziej doświadczeni fotografowie mogą sobie przypomnieć tradycyjną technikę wykonywania zdjęć, a młodsi zyskują nowe narzędzie artystycznej wypowiedzi. W cyfrowym świecie fotografia srebrowa staje się coraz bardziej popularna. Wielu artystów uprawiających sztukę współczesną korzysta z tej techniki, a w trakcie tych zajęć poznasz jej tajniki.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 100 zł na miesiąc
PONIEDZIAŁKI / 17.00
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce
Zajęcia mają na celu przybliżenie współczesnych i dawnych technik rejestracji i obróbki obrazu oraz nauczenie wyrażania swoich emocji za pomocą fotografii i filmu. Zajęcia mają charakter wielopłaszczyznowy: teoretyczny, podczas których prowadzący prezentuje zasady pracy z aparatem i kamerą, praktyczny, gdzie słuchacze sami realizują tematy indywidualnie lub w zespole i wykładowy na których uczestnicy poznają teorię i historię fotografii na przykładach artystów z historii fotografii oraz sztuki współczesnej.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 100 zł na miesiąc
ŚRODY / 13.30
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce
Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych. Mają one na celu przybliżenie uczestnikom współczesnych technik rejestracji i obróbki obrazu oraz jego miejsca w sztuce współczesnej. Zajęcia mają charakter dwupłaszczyznowy: teoretyczny, podczas których prowadzący prezentuje zasady pracy z aparatem i kamerą oraz praktyczny, gdy słuchacze sami realizują własne tematy indywidualnie lub w grupach.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 100 zł na miesiąc
CZWARTKI / 17.00
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce
DZIAŁALNOŚĆ PRACOWNI RZEŹBY I CERAMIKI
w Centrum Aktywności Twórczej
Pracownia rzeźby i ceramiki oferuje artystom możliwość realizacji projektów rzeźbiarskich w nowocześnie wyposażonej przestrzeni, oraz szeroki zakres możliwości pracy w masach ceramicznych, kształtowanych metodami ręcznego formowania lub odlewu. Poza współpracą z profesjonalistami celem pracowni jest edukacja poszerzająca świadomość w zakresie designu i sztuki współczesnej, ze szczególnym ukierunkowaniem na rzeźbę i ceramikę. Podczas cyklicznych zajęć uczestnicy mają okazję doświadczyć pracy z modelem, lub zgłębić wiedzę dotyczącą wytwarzania naczyń ceramicznych, ergonomii przedmiotu i proporcji. Poza regularnym programem odbywają się wykłady i warsztaty specjalistyczne z artystami rezydującymi, co pozwala przybliżyć słuchaczom zjawiska w sztuce i poznać kulisy jej powstawania.
Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych sztuką niefiguratywną, rzeźbą ceramiczną czy sztuką użytkową. Tematyka warsztatów skoncentrowana jest wokół wytwarzania przedmiotów ceramicznych wpisujących się w termin unikatowej ceramiki artystycznej i rzeźby. Uczestnicy zajęć poza rozwijaniem swoich umiejętności interpretacji podejmowanych tematów poprzez realizację koncepcji artystycznych mają okazję poznawać warsztat ceramiczny, m.in. metody ręcznego wytwarzania przedmiotów oraz możliwości ich zdobienia.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
WTORKI / 16.00 – 20.00
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce
Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych wzornictwem i dziedzinami pokrewnymi jak architektura wnętrz itp, ceramiką unikatową i użytkową, działaniami manualnymi. Zajęcia ukierunkowane na świadome projektowanie obiektów ceramiki użytkowej oraz ich wykonywanie metodami ręcznego budowania, lub poprzez odlewanie do form gipsowych. Celem spotkań jest przybliżenie, a następne doskonalenie technik tworzenia obiektu oraz jego dekoracji, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na drogę powstawania przedmiotu, począwszy od inspiracji po końcową formę dzięki realizacji zadań.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
ŚRODY / 16.00 – 20.00
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce
Oferta skierowana jest do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych działaniami manualnymi w dziedzinach artystycznych, eksperymentami w zakresie sztuki, gdzie doświadczenie jest ważniejsze niż efekt końcowy. Otwarta pracownia to formuła umożliwiająca korzystanie z pracowni przez osoby o różnym poziomie zaawansowania pracy z gliną, chcące realizować prace o różnym charakterze albo łączące w sobie cechy z pogranicza sztuki i form utylitarnych. Jest to także propozycja dla osób korzystających z innych zajęć, ale potrzebujących więcej czasu na realizację prac.
Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny 110 zł na miesiąc
CZWARTKI / 16.00 – 20.00
CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce