You are currently viewing PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI

PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI

USTKA / CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ
/ UL. GEN. ZARUSKIEGO 1a


Prowadzenie i kontakt /
Michał Żesławski
tel. +48 530 558 750
[email protected]

Pracownia rzeźby i ceramiki oferuje artystom możliwość realizacji projektów rzeźbiarskich w nowocześnie wyposażonej przestrzeni, oraz szeroki zakres możliwości pracy w masach ceramicznych, kształtowanych metodami ręcznego formowania lub odlewu. Poza współpracą z profesjonalistami celem pracowni jest edukacja poszerzająca świadomość w zakresie designu i sztuki współczesnej, ze szczególnym ukierunkowaniem na rzeźbę i ceramikę. Podczas cyklicznych zajęć uczestnicy mają okazję doświadczyć pracy z modelem, lub zgłębić wiedzę dotyczącą wytwarzania naczyń ceramicznych, ergonomii przedmiotu i proporcji. Poza regularnym programem odbywają się wykłady i warsztaty specjalistyczne z artystami rezydującymi, co pozwala przybliżyć słuchaczom zjawiska w sztuce i poznać kulisy jej powstawania.

RZEŹBA CERAMICZNA / UNIKAT CERAMICZNY

WTORKI / 16.00 – 20.00

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny
110 zł na miesiąc


1 wolne miejsce

Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych sztuką niefiguratywną, rzeźbą ceramiczną czy sztuką użytkową. Tematyka warsztatów skoncentrowana jest wokół wytwarzania przedmiotów ceramicznych wpisujących się w termin unikatowej ceramiki artystycznej i rzeźby. Uczestnicy zajęć poza rozwijaniem swoich umiejętności interpretacji podejmowanych tematów poprzez realizację koncepcji artystycznych mają okazję poznawać warsztat ceramiczny, m.in. metody ręcznego wytwarzania przedmiotów oraz możliwości ich zdobienia.

CERAMIKA UŻYTKOWA

ŚRODY / 16.00 – 20.00

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny
110 zł na miesiąc


3 wolne miejsca

Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych wzornictwem i dziedzinami pokrewnymi jak architektura wnętrz itp, ceramiką unikatową i użytkową, działaniami manualnymi. Zajęcia ukierunkowane na świadome projektowanie obiektów ceramiki użytkowej oraz ich wykonywanie metodami ręcznego budowania, lub poprzez odlewanie do form gipsowych. Celem spotkań jest przybliżenie, a następne doskonalenie technik tworzenia obiektu oraz jego dekoracji, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na drogę powstawania przedmiotu, począwszy od inspiracji po końcową formę dzięki realizacji zadań.

OTWARTA PRACOWNIA CERAMICZNA

CZWARTKI / 16.00 – 20.00

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny
110 zł na miesiąc


2 wolne miejsca

Oferta skierowana jest do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych działaniami manualnymi w dziedzinach artystycznych, eksperymentami w zakresie sztuki, gdzie doświadczenie jest ważniejsze niż efekt końcowy. Otwarta pracownia to formuła umożliwiająca korzystanie z pracowni przez osoby o różnym poziomie zaawansowania pracy z gliną, chcące realizować prace o różnym charakterze albo łączące w sobie cechy z pogranicza sztuki i form utylitarnych. Jest to także propozycja dla osób korzystających z innych zajęć, ale potrzebujących więcej czasu na realizację prac.

Dodaj komentarz