You are currently viewing PODSUMOWANIE X EDYCJI PLEBISCYTU

PODSUMOWANIE X EDYCJI PLEBISCYTU

PODSUMOWANIE

W piątek 7 czerwca odbyło się podsumowanie jubileuszowej X edycji oraz 11 lat trwania plebiscytu „Pociąg do kultury”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydentki Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka. W bieżącej edycji w plebiscycie wzięło udział 35 szkół i przedszkoli ze Słupska i z Ustki, w tym Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, w maju br. dołączyła kolejna placówka – SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 4 W SŁUPSKU IM. GUSTAWA MORCINKA.

Zgodnie z podsumowaniem
X edycji przyznaliśmy
następujące nagrody:

KATEGORIA I – PRZEDSZKOLE:

Największą aktywnością wykazało się Miejskie Przedszkole nr 1 w Ustce – jednakże, z tytułu ubiegłorocznego otrzymania statuetki na stałe. Natomiast za aktywność w bieżącej i wszystkich poprzednich edycji przekazaliśmy WYRÓŻNIENIE za szczególne zaangażowanie i upowszechnianie wśród dzieci zamiłowania do kultury i sztuki.

KATEGORIA II – SZKOŁA PODSTAWOWA:

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY IM. UNICEF W SŁUPSKU – za najaktywniejsze uczestnictwo w X edycji plebiscytu „Pociąg do Kultury” oraz WYRÓŻNIENIE zaangażowanie w przeciągu wszystkich edycji plebiscytu.

KATEGORIA III – SZKOŁA PONADPODSTAWOWA, W TYM UTW:

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W SŁUPSKU – za najaktywniejsze uczestnictwo w X edycji plebiscytu „Pociąg do Kultury”.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Alicja Piątak (I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W SŁUPSKU),

Hanna Boksa (SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. GENERAŁA MARIUSZA ZARUSKIEGO W USTCE),

Barbara Piasecka (Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Żyj kolorowo

Okrągła edycja zobowiązuje do szczególnych podsumowań, wyróżnień i podziękowań wszystkim tym, którzy angażują się w działania kulturalne, które proponuje Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. 11 lat trwania projektu to wyjątkowy czas, by móc docenić starania najbardziej zaangażowanych. Za największą aktywność, za zaszczepianie wśród dzieci, młodzieży, ale także słuchaczy UTW zamiłowania do sztuki i uczestnictwa w kulturze wyróżniliśmy: SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 6 IM. LUDWIKA WARYŃSKIEGO W SŁUPSKU oraz SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 IM. KMDRA BOLESŁAWA ROMANOWSKIEGO W USTCE. A także, bardzo zaangażowany w kulturę, którego słuchacze najaktywniej uczestniczą w projektach rezydencyjnych, warsztatach, niezliczonych ilościach odwiedzin naszych wystaw: Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Żyj kolorowo.

 

Tegoroczne upominki dla laureatów plebiscytu i wyróżnionych ufundowali: „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku, Miasto Słupsk, Miasto Ustka oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej.