You are currently viewing Paulina Kawalec / Continuum Kontemplacji / GALERIA JEDNEGO DNIA

Paulina Kawalec / Continuum Kontemplacji / GALERIA JEDNEGO DNIA

PAULINA KAWALEC
Continuum Kontemplacji

Wernisaż
6 kwietnia 2018 r. / godz. 17.00

Wystawa
7 – 29.04 / g. 17.00
Baszta Czarownic w Słupsku / Al. F. Nullo 8
wt. – nd. / 10.00 – 18.00

 

Świat przepełniony komunikatami wizualnymi sprawia, że oko, które jest odbiornikiem przyswaja wszystko. Myślę, że nie można powiedzieć tego samego o naszych umysłach, które rejestrują, ale coraz częściej stają się obojętne. Obraz dewaluuje się. Dochodzimy do krawędzi poznawczej. To co widzimy staje się efemerycznym doznaniem, które nie niesie dodatkowych bodźców. Giniemy w codzienności, przytłoczeni nie potrafimy odróżnić tego co dla nas jest dobre. Przez nadmiar bodźców, informacji nie potrafimy wybrać tego co najlepsze. Wielość impulsów sprawia, że z jednej strony wydaje się nam, że żyjemy najlepiej jak się da, a tak naprawdę boimy się zajrzeć do naszego wnętrza. Boimy się, że pod otoczką szczęścia znajdziemy coś co niekończenie nam się spodoba, że poczujemy zbyt wiele, złość, smutek, samotność. Przecież jesteśmy dostosowani ?

Odwołuję się do prostych przekazów, by skłonić odbiorcę do refleksji. Refleksji nad samym sobą, ale też nad światem tym najbliższym jak i tym trochę bardziej oddalonym od nas. (Paulina Kawalec)

Paulina Kawalec – ur. 14 sierpnia 1986 r. w Słupsku, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia. W swoich pracach pokazuje harmonię i ład natury w ostrym kontraście do chaosu rządzącego życiem człowieka. Ład i niestałość, piękno i groteska, łamanie tabu i przyznawanie się do ułomności człowieczeństwa, to wszystko stara się pokazać na swoich zdjęciach. Fascynuje się starą fotografią, odszukiwaniem stojących za zdjęciami historii ludzi i miejsc. Zbiera stare aparaty i albumy, które pomagają jej w oderwaniu od szarości dnia.

2011  – Udział w wystawie pt. „Słupsk w moim zwierciadle” – Mała Galeria SOK – Słupsk
2013 – Udział w wystawie studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Pracownia Duży Pokój – Warszawa
2013 – Udział w interdyscyplinarnej wystawie grupowej pt. „kwadrat-koło-trójkąt” – Festiwal. Nowej Sztuki lAbiRynT – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury – Słubice
2016 – Udział w wystawie grupowej pt. „1/125” – Oranżeria Kultury – Lidzbark Warmiński
2016 – Prowadzenie warsztatów artystycznych – Oranżeria Kultury – Lidzbark Warmiński
2016 – Udział w wystawie grupowej pt. „1/125” – Galerie Švédská síň (Zamek XVI w.) – Nowe Miasto nad Metują
2016 – Publikacja zdjęć w piśmie FOTO IMPULS
2017 – Udział w indywidualnej wystawie pt. „Kontinuum Samotności Obrazu” – UAP
2017 – Udział w wystawie Pracowni Obrazu Centrum Aktywności Twórczej w Ustce – Baszta Czarownic – Słupsk

Dodaj komentarz