You are currently viewing Oprowadzenie kuratorskie po wystawie / SROM CZYLI WSTYD

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie / SROM CZYLI WSTYD

sobota / 25.11.2023 / 13.00

Baszta Czarownic w Słupsku / al. F. Nullo 8

Mamy przyjemność zaprosić na wyjątkowe oprowadzenie kuratorskie po wystawie „SROM CZYLI WSTYD” z autorką wystawy Martą Frej oraz kuratorką Dianą Lenart. Zachęcamy do uczestnictwa, w spotkaniu podczas którego Marta Frej i Diana Lenart opowiedzą o pracach, o powstaniu wystawy, o samej idei, ale także zaproszą do otwartej dyskusji związanej z problematyką wystawy.

Czekamy na Was i na Wasze spostrzeżenia!

Nie obowiązują zapisy, wstęp wolny!

MARTA FREJ

Artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, aktywistka, feministka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom uzyskała w 2004. W latach 2005–2009 była asystentką w Pracowni Malarstwa i Rysunku Marka Czajkowskiego na ASP w Łodzi. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Współautorka książki „Memy i Graffy” z Agnieszką Graff. Laureatka nagrody Olśnienia Onetu 2017 w kategorii sztuka. Autorka książki „120 twarzy Marty Frej”, oraz komiksu herstorycznego „Dromaderki”, stworzonego w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w 2018r. Ilustratorka współpracująca na stałe z Gazetą Wyborczą, oraz tygodnikiem Polityka. Najbardziej popularne prace, to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce.

DIANA LENART

Urodzona w Gdańsku gdynianka, aktywistka. Jest inicjatorką festiwali Open House Gdynia i Open House Gdańsk, kuratorką wydarzeń artystycznych i kulturalnych w Trójmieście, Laureatką Nagrody Prezydenta Gdyni za animację kultury.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz