You are currently viewing Ola Kozioł i Suavas Lewy – Lądowanie. Jaka to wiadomość …?

Ola Kozioł i Suavas Lewy – Lądowanie. Jaka to wiadomość …?

Ola Kozioł i Suavas Lewy

Lądowanie. Jaka to wiadomość …?
…słowa nie działają…
Szukamy emocjonalnego porozumienia.
Będziemy rozmawiać dźwiękiem.

14.03.2015 / godz.12.00 / Ustka

Suavas Lewy (1970) – łodzianin wzrost 198 cm. Interfejs dźwiękowy w kształcie humanoida. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Tworzy muzykę wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży (Ogródek Dźwiękowy, Łódź Utkana Dźwiękami i Tkalnia Dźwięków ) oraz akcje mające charakter audioingerencji w przestrzeń miejską. Tworzy spontaniczne projekty muzyczne, solowo i w kooperacji z muzykami, tancerzami, aktorami i performerami.

Gra(ł): Dźwięk-Bud, Bogowie, 250Kg, Czasnanic, Orkiestra Biedafonów, Prząśniczki, Midi Orchestra, B.I.E.D.A, O.I., Loop Ansamble, Otwarte Studium Improwizacji. Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Założyciel małego labelu wydawniczego Nasze Nagrania. Lubuje się w muzyce improwizowanej i prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem. Zajmuje się nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach, dźwięki otoczenia, miejsc, ludzkich przemyśleń i ulotnych chwil. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”. Jeszcze żyje.

Ola Kozioł (1983). Z urodzenia skierniewiczanka, z zamieszkania łodzianka multimedialna, w swoich działaniach performance bazuje na głosie, wykorzystując tzw. śpiew biały. Skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie aktualnie pracuje. Brała udział m.in. w 8. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/apocalypse w Szczecinie (2012, GRAND PRIX), w festiwalu Arterie w Częstochowie (2013), w Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO w Słupsku (2011, 2013), w A Tourist in Other People’s Reality w Vestry House Museum w Londynie (2013), w Nocne aktywności, BWA Katowice (2014), jako Ola & Big Stick na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku (2014) oraz w Granice globalizacji w ramach Mediations Biennale w Poznaniu (2014). Współtwórczyni grupy śpiewu tradycyjnego Miejskie Darcie Pierza jako Helena Miłość, członkini chóru przy Teatrze Chorea.

Uwielbia chodzić, przeszła w sumie „świadomie” 1450 km, śpiewa wszystkiemu co żywe i martwe, jeździ po mieście rowerem, współrealizuje i wspiera różne projekty artystyczne i społeczne, stara się aktywizować ludzi wokół. Żyje, żyje i nie zamierza umierać.


Ola Kozioł i Suavas Lewy – Lądowanie. Jaka to wiadomość …?

Dodaj komentarz