You are currently viewing „Odyseja” / pokaz spektaklu

„Odyseja” / pokaz spektaklu

Teatr Nowszy oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają na pokaz spektaklu ODYSEJA

GDZIE / Dworzec PKP w Słupsku
KIEDY / 4 czerwca / g. 18.00
Wydarzenie jest bezpłatne

Wypożyczenie odbiorników: na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu

DARMOWE WEJŚCIÓWKI
WYDARZENIE FB
(uwaga: liczba miejsc ograniczona)

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki.

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy” rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed „wyjazdu”, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

 

Choreografia / Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec / Natalia 'Sarna’ Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
Muzyka / Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy / Damian Kretschmer
Produkcja / Joanna Stasina

——————————————————————————————–

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:

1. Wydarzenie jest bezpłatne

2. Limit widzów: 50 osób

3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku nie posiadania własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.

4. Zasady dla wspólnego bezpieczeństwa:
Jeśli masz objawy przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19 – nie przychodź na spektakl, zostań w domu

– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia
– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl, przed odbiorem zestawu słuchawkowego
– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta
– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z objawami przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych

 

Projekt jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena dla tańca 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

www.teatrnowszy.pl

Autor zdjęć / Mariusz Marciniak

Dodaj komentarz