You are currently viewing ODETTE GRASKIE / AMBEDO / CAT / WYSTAWA W RAMACH REZYDENCJI ARTYSTYCZNEJ

ODETTE GRASKIE / AMBEDO / CAT / WYSTAWA W RAMACH REZYDENCJI ARTYSTYCZNEJ

Odette Graskie
AMBEDO
Wystawa w ramach rezydencji artystycznej
 
wernisaż
21.09.2017 / 17.00

 

wystawa
22 – 29.09.2017
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Gen. Zaruskiego 1a
1 piętro / Mała sala

Czy potrafisz się wyciszyć i wsłuchać w to, co chce ci powiedzieć świat? Pozwolić, by wyjawił ci on swoje tajemnice? A gdyby tak las mógł powiedzieć ci to, czym najbardziej chciałby się z tobą podzielić?

Zapraszam do Centrum Aktywności Twórczej na nową wystawę pt. Ambedo, której tematem będzie wyciszenie – choćby krótkotrwałe – i skupienie. Ambedo to rodzaj melancholijnego transu, całkowitego pogrążenia się w ulotnych wrażeniach zmysłowych – w doświadczeniu istnienia, wyciszenia, nabierania oddechu.

Wybrałam się do lasu za miastem, by w jego cichej, spokojnej przestrzeni odnaleźć świętość codziennej czynności oddychania, jak drzewo. My także niczym drzewa tkwimy w jakimś świecie, który odbieramy za pomocą danego języka i sposobu myślenia. A jeśli drzewa mają własne języki i sposoby myślenia? Z pomocą wyobraźni stworzyłam osobistą interpretację lasu. Powstały istoty, jak ty lub ja żyjące i przemierzające świat po swojemu. Zapraszam na wystawę interaktywnych drzew. Możesz je dotknąć i być może wyobrazić sobie ich sekretne życie, zanurzyć się w cudzie istnienia.

Odette Graskie jest młodą artystką urodzoną w Johannesburgu w RPA. Absolwentka Uniwersytetu w Petorii, związana z End Street Studios przy August House. Graskie opowiada historie z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak tkanina artystyczna, malarstwo i rysunek.

Dodaj komentarz