You are currently viewing Monika Drożyńska /  Dziary 2 / w ramach Sztuka na Ulicy

Monika Drożyńska / Dziary 2 / w ramach Sztuka na Ulicy

Monika Drożyńska
Dziary 2

Miejsce: Promenada nadmorska w Ustce
13 – 14 lipca 2020

Druga cześć warsztatu poświęconego dokumentacji tatuaży realizowana techniką haftu ręcznego na tkaninie. Tatuaż jest popularną formą ozdabiana ciała. Tatuaż to zakodowany język, którego używa się w celu określania swojej tożsamości. Lato, plaża to czas i miejsce gdzie się rozbieramy a tatuaże są mocno eksponowane. Haft i tatuowanie łączy narzędzie – igła.

Tatuaż turystów którzy dołączą do projektu stanie się ornamentem na haftowanym wspólnie obrusie. Będzie przenoszony bezpośrednio z ciała na tkaninę.

„Dziary” są tkaniną o charakterze socjologicznym, dokumentem treści i form które są zapisywane na ciele. Wiele osób będących fanami tatuażu z którymi rozmawiałam, wierzy, że ich tatuaże mają potężną moc sprawczą. Niekiedy rysunki na ciele traktowane są jak swoiste amulety. Przypominają o przeżytych triumfach, sukcesach i zwycięstwach. Ukazują twardość, nieugiętość i hart ducha ich właściciela. W wielu przypadkach mają być dowodem odniesienia zwycięstwa nad bólem i cierpieniem. Tatuaże mogą być też skarbnicą wiedzy o człowieku i mają w pewnym sensie wymiar niezwykły, wręcz magiczny.

Działanie realizowane w ramach letnich działań w przestrzeni publicznej SZTUKA NA ULICY

 

Dofinansowano z budżetu projektu pn. „prowadzenie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w latach 2018-2020” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Dodaj komentarz