You are currently viewing Matthew Bamber / w ramach rezydencji artystycznej

Matthew Bamber / w ramach rezydencji artystycznej

Matthew Bamber
w ramach rezydencji artystycznej

wernisaż
20 maja 2015, godz. 18.00
wystawa potrwa do 25 maja
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a

 

Window (Kurhaus Pavillion, Poland) from Matthew Bamber on Vimeo.

Matthew Bamber tworzy instalacje wykorzystujące rejestracje wideo widoków z okien ciekawych miejsc związanych z kulturą. Jako medium, film umożliwia widzowi długie i dokładne studiowanie wybranych okien i widoków, jakie ukazują. Przedstawienie tych widoków na filmie pozwala na głębszą kontemplację; dzięki statycznej pracy kamery i minimalnej akcji, uwaga widza skupia się na codzienności i obiektach w sposób nieczęsto spotykany w rzeczywistości.

Na wystawie Matthew pokaże swoje nowe instalacje wideo wykonane podczas pobytu w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce wraz z pracami wykonanymi ostatnio w Wielkiej Brytanii. Matthew eksplorował pejzaż miejski Ustki i Słupska jako miejsc ludzkich (współ)działań, gdzie widoczne są ślady procesów historycznych i kulturalnych. Miejsca te to pawilon domu zdrojowego, obiekty Centrum Aktywności Twórczej oraz teren porzuconej fabryki. Pokazane będą także widoki z okien zabytkowego spichlerza, stanowiącego przestrzeń wystawienniczą słupskiego muzeum. Jako eksperymentalny kontrapunkt na wystawie zostaną wykorzystane efekty dźwiękowe i rzeźby.

Na tej samej wystawie pokazane będą także inne prace artysty, wykonane po 2012 roku, w tym widok z okna gabinetu cenionego w świecie poety i pisarza Dylana Thomasa oraz Aglais io Window (Hall I’ th’ Wood), nagrane w rezydencji dworskiej z XVI wieku w północnej Anglii.

 

Dokumentacja

[EasyGallery id=’mattthew_bamber’]

Dodaj komentarz