You are currently viewing Małgorzata Zelek / PRZYMIARKA / Galeria Jednego Dnia

Małgorzata Zelek / PRZYMIARKA / Galeria Jednego Dnia

MAŁGORZATA ZELEK
Przymiarka

wystawa:
20 – 22.04.2016

Wernisaż:
19 kwietnia 2016, godz. 18.00
Galeria Kameralna / 
ul. Partyzantów 31a / Słupsk
fotorelacja / Adam Mroczek

 

W ramach projektu „Galeria Jednego Dnia” w Galerii Kameralnej zostanie  zaprezentowana twórczość Małgorzaty Zelek. To twórczość powstała w wyniku eksperymentu, który artystka podejmuje wobec: materiału, formy, faktury oraz relacji z człowiekiem i przestrzenią.

Ważnym etapem poszukiwań M. Zelek jest praca dyplomowa Alicja w Krainie Czarów – szkice, zrealizowana w pracowni kostiumu teatralnego prof. Ireneusza Domagały na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Artystkę szczególnie interesuje układ zależności ciało – umysł, który zobrazowany jest przez liczne metamorfozy głównej bohaterki powieści Lewisa Carrolla. Wygląd Alicji jest odbiciem stanu jej umysłu: jest albo za mała, albo zbyt dorosła do pewnych sytuacji. Relację wnętrze – zewnętrze artystka podkreśla w kostiumach wykorzystując ich dwustronność i możliwość przeobrażania.

Do projektu Małgorzata Zelek zaprosiła Olgę Kebas, która zajmuje się tańcem współczesnym. Praca jest efektem wspólnego procesu poszukiwań i wymiany doświadczeń.

 

Małgorzata Zelek – scenograf, kostiumograf, absoltentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale Scenografia, projektowanie ubioru. Dyplom w pracowni kostiumu teatralnego prof. Ireneusza Domagały na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 roku pracuje przy współtworzeniu scenografii i kostiumów do filmów i spektakli w całym kraju. W 2015 roku nominowała była do Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. J. Moskala w Muzeum Śląskim w Katowicach. Zwyciężczyni VII Biennale Miniatur Tkackich dla Studentów Szkół Artystycznych we Włocławku.
www.cargocollective.com/malgorzatazelek

Projekt Galeria Jednego Dnia prowadzony cyklicznie przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej daje możliwość zaprezentowania swojej twórczości lokalnym artystom.

Dodaj komentarz