You are currently viewing Magda Tramer / W krainie zaklętych emocji / wystawa on-line

Magda Tramer / W krainie zaklętych emocji / wystawa on-line

Magda Tramer
W krainie zaklętych emocji

Wystawa on-line
24.11.2020 / 18.00

www.facebook.com/baltic.gallery.art

To cykl zdjęć, w których dostrzegamy motyw lustrzanych deformacji pojawiających się w baśniach. Ponadczasowy charakter baśni doskonale koreluje z problemem zaburzeń lękowych, depresji i ich stygmatyzacji w społeczeństwie. Kim jesteśmy we współczesnym świecie? Jak postrzegają nas inni, a jak czujemy się sami? Te pytania postawiła sobie autorka prac, Magda Tramer, w trakcie realizacji projektu stypendialnego.

 

Magda Tramer – w latach 2002-2008 współpracowała z chorzowską agencją reklamową jako fotograf i szkoleniowiec. Zajmowała się fotografią mody, reportażem wydarzeń kulturalnych, fotografią teatralną i eventową. Od 2005 – 2014 związana z katowickim Teatrem ‘Gry i Ludzie’ jako manager sprzedaży spektakli i eventów oraz fotograf. W latach 2006 -2014 autorka wystaw fotograficznych ’Dokąd chadzają Anioły’ i ’Tunezyjskie coś…’ oraz plenerowych wystaw uatrakcyjniających festiwale organizowane przez Teatr w Kłodzku. W 2006 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie „Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem” organizowanego przez Canon Polska, a w 2010 roku wyróżnienie w konkursie organizowanym przez portal „Podróże i Herbata”, 2012 roku, I miejsce w konkursie pt: „Woda w naszym życiu” organizowanym przez PWiK w DG.

Do dotychczasowych działań w 2013 – 2015 roku doszła owocna współpraca fotograficzna z Teatrem w Kłodzku, Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju oraz Teatrem Dormana w Będzinie. Od 2015 roku związana ze środowiskiem Słupskim. Ma na koncie kilka realizacji fotograficznych dla Nowego Teatru im. Witkacego (w tym wystawę „Twarze Ulicy”, związaną bezpośrednio z premierą spektaklu „Ulica” wg Daniela Odiji). Zajmuje się także dokumentowaniem spektakli w Teatrze Tęcza. W 2019 roku doczekały się wystawy zdjęcia ze spektaklu „Szwejk”. Eksponowane były w dziesięciu miastach w trakcie objazdu w ramach programu „Teatr Polska” oraz w słupskiej Kafeinie.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego

logo

Dodaj komentarz