You are currently viewing Lee Seungjae – Brackets Ustka

Lee Seungjae – Brackets Ustka

Wernisaż: 6 listopada 2014, godz. 17.00

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

wystawa będzie czynna do 13 listopada 2014 r.

 

Zwykłem pracować w tematach ‘Życia codziennego, w którym można dostrzec za każdym razem coś inneo’.Ważne dla mnie jest patrzenie na sceny z normalnego, codziennego życia, „Teraz, Tutaj”, to obszary, którym nadaję własną interpretację, jako że one zawsze istnieją w moim bezpośrednim otoczeniu i nigdy nie znikną. Pomimo, iż wszyscy prowadzimy normalne życie, większość z nas nie dostrzega jego wagi, ponieważ przywiązujemy zbyt dużo uwagi stymulowaniu informacji wizualnej. Ludzie nie upartują sensu w braku sensu oraz powtarzaniu tych samych rzeczy. Właściwie zawdzięczamy to mediom wizualnym, fotografiom w nagłówku, które sterują naszymi nawykami wizualnymi w taki sposób, żeby skupiały się one na rzeczach wyróżniających się. Media wizualne zazwyczaj dostarczają interesujących doświadczeń pośrednich dotyczących miejsc specjalnych oraz dziejących się w czasie specjalnym dla nas, jak również stawiają sobie za cel tworzenie takich rzeczy. 

Jakkolwiek, kolejnym istotnym aspektem fotografii jest powodowanie, iż postrzegamy rzeczy jako znajome. Tak więc próbowałem podejść do tematu „Codzienności” składającej się z powtarzalności, wykorzystując cechę metody fotograficznej, którą jest właśnie powtarzanie. Innymi słowy, procesy fotograficzne, obramowane ujęcia oraz stykówki są rezultatem mojej pracy, na którą złożyły się ukazanie oraz połączenie powtarzalności codzienności oraz struktury różnic, które to pozwoliły mi zaproponować nowy punkt widzenia. W konsekwencji, oczekuję, iż fotografia pozwoli ludziom (odbiorcom) uzyskanie różnych punktów widzenia codzienności.

Moja przestrzeń codzienna (miejsce, gdzie mieszkam, oraz studio) byłyby moim głównym miejscem pracy i zarazem obiektem. Chciałbym uzyskać figury abstrakcyjne z konkretnych przedmiotów oraz przestrzeni wokół mnie. Ostatnio interesują mnie mity, sztuka w kamieniu oraz graniastość. W czasach prehistorycznych ludzie zwykli umieszczać różne wzory na skalnych ścianach jaskiń. Chciałbym za pomocą litografii przedstawić wzory współczesnego człowieka.

Lee Seungjae

Dodaj komentarz