You are currently viewing Jubileuszowa wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Szulca

Jubileuszowa wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Szulca

Jubileuszowa wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Szulca

Wystawa
05.11.2020 – 10.01.2021
Galeria Kameralna w Słupsku /
Partyzantów 31a

Andrzej Szulc – ur. w Łodzi w 1946 r. Absolwent PWSSP we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Scenografii TV-Teatralno-Filmowej przy ASP w Warszawie, pod kierunkiem wybitnego twórcy prof. Józefa Szajny. Od 1974 roku do dyspozycji kol. Reżyserów w kraju i za granicą. Twórca i współautor 56 spektakli. Działalność w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, projektowania plastycznego, scenografii.

Liczne realizacje teatralne w kraju i za granicą RFN-Castrop-Ranxel, Austria-Schwanberg. Uczestnik oraz Komisarz Międzynarodowych Plenerów Młodych w Miastku.

Malarstwo i akcje plenerowe połączone z odczytami – „O timbrze”, „O otyłości”, „O zaistnieniu ognia”, „Pojedynek”, „Pety”. Obok działalności plastycznej działalność literacka. Autor wierszy nagrodzonych w piwnicy poetyckiej „Bastard” – Wrocław 1970 (nagroda główna publiczności). Autor dwóch dramatów teatralnych – „Pięknotyła”, „Pakiety”, esejów poetyckich i erotyków. Twórca autorskiego spektaklu pt. „Sacrum” – Konin 05.1974r. Współtwórca, projektant oprawy plastycznej widowisk plenerowych teatru „Rondo” w Słupsku. Uczestnik plenerów „M jak morze” w Ustce.

Projektant i wykonawca wielu realizacji w zakresie malarstwa architektonicznego, herbów, witraży na terenie byłego woj. słupskiego.

Zdobywca nagród za scenografie do „wielkiego Małego Króla” (Wałbrzych) i „Królowej Śniegu” (Poznań).

Udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Dodaj komentarz