You are currently viewing Jadwiga Sawicka // Serce kraju / Uwaga! Granica

Jadwiga Sawicka // Serce kraju / Uwaga! Granica

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej została zaproszona do współpracy przy projekcie Jadwigi SawickiejSerce kraju, który jest częścią organizowanej przez  Galerię Labirynt w Lublinie oraz Galerię Arsenał w Białymstoku wystawy Uwaga! Granica.

Serce kraju to emocjonalne centrum Polski. Nie bije w jednym miejscu, ale w wielu naraz. Wędrując, wymusza konieczność częstego przenoszenia granic i podkreśla ich umowność.
Jadwiga Sawicka „Serce kraju”/ Uwaga! Granica

 

 
 
 

 

Flaga z napisem Serce kraju wyznacza emocjonalne centrum Polski. Dzięki przenoszeniu się centrum, przesuwają się granice; arbitralność ustanowienia centrum i związana z tym konieczność częstego przenoszenia granic podkreśla ich umowność.
 
Umieszczeniem flagi na jednej z naszych galerii (Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w dniach od 31 sierpnia do 10 października br.) wskażemy, iż serce kraju jest tam, gdzie pokazuje się sztukę. Prezentowane zdjęcia Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz dokumentacja z pozostałych instytucji biorących udział w projekcie, będą wykorzystane w ekspozycji.

Dodaj komentarz