You are currently viewing Giuseppe Santagata „A leap into the shadows”

Giuseppe Santagata „A leap into the shadows”

Giuseppe Santagata

 
„A leap into the shadows”
 
 
wernisaż
9 kwietnia 2015, godz. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej, ul. Zaruskiego 1a, Ustka
 
wystawa potrwa do 15 kwietnia 2015.
 
wstęp wolny
 
 

Zanim zajął się fotografią, Giuseppe Santagata ukończył magisterskie studia prawnicze. Studiował fotografię w Szkole Sztuki i Projektowania im. Antonio Failde (AESD) w Ourense (Hiszpania) i uzyskał międzynarodowy dyplom mistrzowski Szkoły Fotografii i Obrazowania (EFTI) w Madrycie w zakresie fotografii konceptualnej i artystycznej.

Jego prace pokazywane były na wystawach w Nowym Jorku, Madrycie, Rzymie, Daegu i Valladolid, a także ukazywały się na łamach takich czasopism jak „Lens Culture”, „Le Journal de la Photographie” oraz „Revista Exc”. Giuseppe Santagata  ukończył także staż jako rezydent Gachang Art Studio w Korei.

Wystawa przedstawia najnowszy projekt Wejście w cień. Jest to projekt fotograficzny, zapoczątkowany we Włoszech i kontynuowany w Nowym Jorku, Korei i Hiszpanii, w którym artysta stara się zagłębić i skupić na dwóch pozornie różnych i sprzecznych fazach rzeczywistości: końcu i początku dorosłego życia. Zestawiając ludzi wiekowych z dorastającymi, próbuje w tym projekcie zwrócić uwagę na cierpienie i niepewność, z jakimi te dwie grupy się borykają w różnych częściach świata i odmiennych sytuacjach społeczno-ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich losu i przeznaczenia. Z jednej strony, starsi analizują subtelne granice między życiem i śmiercią, równocześnie akceptując koniec pewnego cyklu i walcząc z myślą, że mogłoby im zabraknąć czasu na zaczęcie czegoś nowego. Z drugiej strony, młodzi ludzie zmagający się ze swymi pragnieniami odniesienia sukcesu w rzeczywistości zdominowanej przez brak zabezpieczenia finansowego czy ryzyko utraty pracy czują się bezsilni wobec niejasnej przyszłości.

 

[ezcol_1third]

Dokumentacja

[EasyGallery key=’16’]

Dodaj komentarz