You are currently viewing FRAKTAL 2 / DZIAŁANIE ARTYSTYCZNE / GALERIA KAMERALNA / OD 3 CZERWCA 2023 / ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW SŁUPSKA

FRAKTAL 2 / DZIAŁANIE ARTYSTYCZNE / GALERIA KAMERALNA / OD 3 CZERWCA 2023 / ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW SŁUPSKA

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
zaprasza wszystkich mieszkańców Słupska
do wzięcia udziału w działaniu artystycznym „FRAKTAL vol. 2”

 

FRAKTAL 2
Galeria Kameralna / Partyzantów 31a w Słupsku

Od 3 czerwca 2023
w godzinach otwarcia galerii

Zapraszamy!

Spontaniczne wykonywanie symetrycznych plam tuszem na papierze, takich jak w teście Rorschacha, zrodziły myśl działania społecznego i realizacji mozaiki. Białe kartki zostaną zastąpione ceramicznymi płytkami, których wypalenie nieodwracalnie wtopi powstałe plamy o fraktalnej strukturze w powierzchnię szkliwa.

Wykonanie odbicia z użyciem farby nie wymaga umiejętności plastycznych, a czas potrzebny do jego powstania to kilka sekund. Chwila, która na trwałe zapisuje ślad człowieka, unikatowy, chociaż każdy powstały z tego samego gestu. Po wypaleniu wszystkich płytek, ułożone zostaną w mozaikę, która zdobić będzie ścianę zewnętrzną Galerii Kameralnej przy ulicy Partyzantów w Słupsku.

Projekt łączy w sobie przedsięwzięcie artystyczne o charakterze profesjonalnym, ale przede wszystkim działanie mające na celu budowanie relacji społecznych ponad wszelkimi podziałami. Społeczeństwo podobnie jak mozaika to z zasady zbiór podobnych i różniących się elementów, które razem tworzą spójną, wartościową całość.

FRAKTAL jest autorskim konceptem Michała Żesławskiego – prowadzącego Pracownię Rzeźby i Ceramiki w Centrum Aktywności Twórczej, gdzie po raz pierwszy został zrealizowany w 2021 roku, w czasie pandemii. Wspólne dzieło mieszkańców Ustki i okolic można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej na trzeciej kondygnacji budynku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupska i okolic do wzięcia udziału w akcji, której efekty będziemy oglądać na ścianie Galerii Kameralnej zgodnie z przedstawioną wizualizacją.

Od 3 czerwca od godz. 10:00 w Galerii Kameralnej w Słupsku
przy ul. Partyzantów 31a będzie dostępne
wraz z instrukcją stanowisko „FRAKTAL 2”

Dodaj komentarz