You are currently viewing Elvira Akzigitova / WARSZTATY / Żydowski Dom Przedpogrzebowy

Elvira Akzigitova / WARSZTATY / Żydowski Dom Przedpogrzebowy

Warsztaty skierowane są do zainteresowanych w wieku 18+

22 – 25.06.2019 / Żydowski Dom Przedpogrzebowy

Elvira Akzigitova / „Pomyśl o materiałach światłoczułych jako powierzchniach o właściwościach zbliżonych do magicznych. Dzięki takim technikom, jak luminogram i fotografia elektryczna, możliwe jest uchwycenie ruchu światła i zarejestrowanie tego na papierze fotograficznym. Ma to na celu uwolnienie form z ich zwykłych skojarzeń i stworzenie „czystego” malowania światłem.

Korzystając z różnych źródeł światła i urządzenia zwanego Fioletową Różdżką, uczestnicy poznają alternatywne techniki pracy w ciemni. Będziemy patrzeć na kształty, tekstury i delikatne relacje między materiałami w nowym świetle. Jeśli więc pragniesz pobudzić swoje oczy i umysł, zajrzeć w ukrytą, wrażliwą na światło i metafizyczną rzeczywistość, zapraszamy na warsztat!”

Program warsztatów:

Sobota / 22.06.2019 / g. 13.00 – 18.00 /Abstrakcyjne i nietradycyjne techniki w fotografii, demonstracja materiałów światłoczułych i narzędzi fotograficznych

Niedziela / 23.06.2019 / g. 13.00 – 18.00 / Techniki luminogramu z wykorzystaniem różnych źródeł światła i papieru światłoczułego

Poniedziałek / 24.06.2019 / g. 18.00 – 21.00 / Wprowadzenie do technik fotografii elektrycznej

Wtorek / 25.06. 2019 / g. 18.00 – 21.00 / Indywidualna praca w ciemni, dyskusja

 

Elvira Akzigitova (ur. 1988) jest artystką wizualną pracującą w technice analogowej.

Pochodzi z byłego radzieckiego zagłębia cementowego w Estonii. Fotografia jest dla niej środkiem pozwalającym na uporządkowanie chaosu i rozwarstwienie świata. Prace artystki uwypuklają więzi łączące formę i treść, jak również ambiwalencje zamierzenia i przypadki. Po latach pracy w formatach cyfrowych artystka wróciła do filmu analogowego, pełnego trzasków i szumów oraz niestandardowego wykorzystania ciemni. Wybrała dogłębne i czyste metody wizualizacji miast, zimnego i wyalienowanego przekazu cyfrowego. Elvira jest absolwentką nauk humanistycznych (CCCU, Wielka Brytania), obecnie pracuje w Berlinie.

Artystka zajmuje się analogową elektrofotografią, tzw. FOTOGRAFIĄ KIRLIANOWSKĄ, pozwalającą na rejestrację PÓL ENERGETYCZNYCH przedmiotów, które widoczne w postaci wyładowań świetlnych, odzwierciedlają ulotność i przemijalność natury. BODY ELECTRIC i FLOWERS OF EVIL to otwarte serie elektrofotografii. Artystka wierzy, że każdy „żywy” obiekt – przedmioty osobiste, flora i fauna, a ponad wszystko człowiek – posiada własny magnetyzm umożliwiający mu promieniowanie i rzucanie zaklęć. Powołując się na dość dyskusyjne badania w dziedzinie parapsychologii, jakie prowadzono niegdyś za żelazną kurtyną, oraz sugestywny charakter nauk ezoterycznych, artystka wyraża swój brak zaufania dla obrazów, które zbyt jasno i otwarcie ukazują własne metafory. W swoich pracach pragnie przede wszystkim uchwycić alchemię przedmiotów znajdujących się w określonym środowisku, których powab domaga się traktowania z nabożną czcią.

Wykształcenie: 2008-2011 Canterbury Christ Church University, Wielka Brytania. Studia licencjackie z zakresu filmoznawstwa, mediów i kulturoznawstwa. Praca licencjacka: Marina Abramovic: twórczość i poszukiwania artystyczne. 2012-2013 English Theatre Berlin – staż w dziedzinie fotografii i filmu dokumentalnego. Od 2013 Uferstudios. Berlin. Asystentka w studiu artystycznym pod kierunkiem Wolfganga Gantera. Od 2015 Bethanien Künstlerhaus, Ciemnia Fotograficzna, Berlin. Wywoływanie materiałów fotograficznych i praca z powiększalnikiem| fotografia kirlianowska. 2017 Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Ustka. Rezydencja artystyczna (Projekt: Body Electric).

Szczegóły i zapisy na warsztaty:

pod nr tel. 515 089 686
lub k[email protected]

Weź udział w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/345460186054032/

————————————————————————————————-

Dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo
Partnerzy:

logo

Żydowski dom Przedpogrzebowy / Dom na Rozstaju

 

Patronat honorowy:

l

 Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Burmistrz Miasta Ustka – Jacek Graczyk

logo

Patronat medialny:

logo                                
logo

FB: https://www.facebook.com/events/345460186054032/
YOUTUBE: https://youtu.be/8KGfHYF1qWM

Dodaj komentarz