You are currently viewing duet Przepraszam (Ola Kozioł & Suavas Lewy) / Pieśń antropocenu / w ramach rezydencji artystycznej

duet Przepraszam (Ola Kozioł & Suavas Lewy) / Pieśń antropocenu / w ramach rezydencji artystycznej

Pieśń antropocenu
duet Przepraszam (Ola Kozioł & Suavas Lewy)
w ramach rezydencji artystycznej

30.07.2020 / g. 18.00
premiera filmu on-line
https://www.facebook.com/baltic.gallery.art/
będącego podsumowaniem rezydencyjnych działań w ramach projektu

31.07 – 3.08.2020 (po zmroku) cykl videoprojekcji przed budynkiem Kapitanatu Portu Ustka

Idea kompozycji zawarta jest w tezach i wnioskach płynących z książki „Upadek Cywilizacji Zachodniej” autorstwa Naomi Oreskes i Erika Conway’a. Nakreślają oni realną wizję przyszłego świata, który mierzyć się musi z obecnymi zaniedbaniami i zaniechaniami globalnej polityki w sprawie zmian klimatycznych. Wiek XXI autorzy nazywają wiekiem wyparcia i ignorancji. Pomimo wiedzy i możliwości wpłynięcia na zmiany, rządy i ludzkość nie potrafiła zapobiec katastroficznym zmianom, które nastąpiły później.

Pieśń antropocenu to kompozycja z wykorzystaniem zbudowanych przez nas podczas rezydencji dźwiękowych obiektów z materiałów, które wyrzuciło morze albo na plaży zostawił człowiek.

Pieśń zostanie zarejestrowana jako praca video.

PRZEPRASZAM – duet zawiązany na początku 2015 w Łodzi przez Olę Kozioł i Suavasa Lewyego, aktywny na wielu płaszczyznach twórczej eksploracji, takich jak performans, działania dźwiękowe, video-art, akcje społeczne, animacja kultury, muzyka, malarstwo i edukacja artystyczna.

Działanie realizowane w ramach letnich działań w przestrzeni publicznej SZTUKA NA ULICY

Dofinansowano z budżetu projektu pn. „prowadzenie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w latach 2018-2020” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Dodaj komentarz