You are currently viewing Denton Fredrickson / Instalacja „Rejs łodzią” / w ramach rezydencji artystycznej

Denton Fredrickson / Instalacja „Rejs łodzią” / w ramach rezydencji artystycznej

Denton Fredrickson
Instalacja „Rejs łodzią”
w ramach rezydencji artystycznej

19 – 24 lipca 2018 / 21.30 – 22.00
Instalacja zewnętrzna przed Hotelem Villa Red / ul. Żeromskiego 1 / Ustka

W twórczości Dentona Fredricksona sztuka ludowa przenika się ze sztuką nowych mediów, a alienacja z zachwytem, skłaniając odbiorców do empirycznej i kontemplacyjnej interakcji z dźwiękiem, obiektem i przestrzenią architektoniczną. Artysta uwodzi osobliwymi artefaktami – zarówno starymi jak i nowymi, fantastycznymi wynalazkami i absurdalnymi teoriami. Polegając na metodach badawczych, współpracy, poczuciu humoru oraz rękodzielnictwie. Fredrickson bada ich historię oraz rolę jaką odgrywają w popularnej kulturze. Obecnie artysta skupia się na łączeniu tradycyjnych, opartych na materiałach procesów twórczych z kinetyką, elektroniką i fabrykacją cyfrową, poszukując odpowiedzi na pytanie, czy spekulatywna fikcja może się stać uciążliwym elementem naszej codzienności.

Szczególne podziękowania dla uczestników zajęć „Aktywne podwórko,” którzy pomogli mi w tworzeniu tej pracy podczas warsztatów kolażu „Robot na plaży”.

 

Denton Fredrickson – urodził się w 1977 roku w Drayton Valley w Albercie. W jego najwcześniejszych wspomnieniach pojawiają się trawiaste prerie, ciągnące się aż do podnóży Gór Skalistych. W 2001 r ukończył studia międzywydziałowe, wcześniej pracował jako spawacz w Kananaskis Provincial Park. Ukończył kurs projektowania i budowy tradycyjnych instrumentów w pracowni Timeless Instruments w prowincji Saskatchewan, otrzymując certyfikat lutniczy. Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Lethbridge w Kanadzie oraz Uniwersytecie w Pune w Indiach (filozofia/religioznawstwo/antropologia). W 2003 roku otrzymał stopień magistra na wydziale rzeźby i sztuk medialnych w Nova Scotia College of Art and Design.

 

Sponsorzy:

logo

logo

WILLA

Dodaj komentarz