You are currently viewing BIENNALE SZTUKI MŁODYCH / RYBIE OKO 11 / ZGŁOSZENIA DO 14 LIPCA 2024

BIENNALE SZTUKI MŁODYCH / RYBIE OKO 11 / ZGŁOSZENIA DO 14 LIPCA 2024

Zgłoszenia do Konkursu należy aplikować i umieszczać na stronie

form.jotform.com

do dnia 14 lipca 2024

BIENNALE SZTUKI MŁODYCH RYBIE OKO 11

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 11”, które w tym roku będzie jedenastą edycją konkursu posiadającego ponad 20-letnią tradycję. Organizatorzy proponują̨ kompleksowy przegląd młodej sceny artystycznej. Celem i założeniem biennale jest promocja młodych i kreatywnych artystów, którym  galeria chce stworzyć platformę dyskusyjną do prowadzenia dialogu i konfrontacji ze środowiskiem eksperckim, krytykami  i teoretykami sztuki oraz kuratorami, a także szeroką publicznością. W ramach biennale – poza ekspozycjami – odbywają się spotkania oraz panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych krytyków i teoretyków sztuki. Konkurs i wystawa zostaną zorganizowane w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Kameralnej i Baszty Czarownic w Słupsku, a także Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. 

Biennale kierowane jest do młodych, polskich artystów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia w chwili złożenia swojego zgłoszenia.

Do udziału zapraszamy artystów profesjonalnych, jak i dyplomantów studiów licencjackich oraz magisterskich wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. W przypadku jednolitych studiów magisterskich w konkursie mogą wziąć udział  także studenci IV i V roku.

 

Na Konkurs można nadsyłać maksymalnie
3 prace wykonane w następujących mediach: malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja, fotografia, sztuka cyfrowa, wideo.

W konkursie mogą brać udział uczestnicy poprzednich edycji konkursu, w tym finaliści.

 

Otwarcie biennale nastąpi 11.10.2024r.

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Słupsk Krystyna Danilecka-Wojewódzka
Burmistrz Miasta Ustka 
Jacek Maniszewski