BIAŁY SZUM to droga odkrywania nowych znaczeń, różnorodności form i kolorów, które składają się na obraz naszej planety. To poszukiwanie zachwianych w wyniku globalnych kryzysów harmonii i relacji społecznych, konfrontacji i odkrywania własnych możliwości.
W uderzeniach fal czy szeleście piasku od dawna odnajdywano piękno, ale u progu zmian społecznych podstawą stało się odnalezienie inspiracji do działania jako integralny element środowiska, poddając w wątpliwość dotychczasowe przyzwyczajenia, znane modele postępowań czy przebrzmiałe prawdy.
Współczesny świat wydaje się być pełen chaosu, ale gdy przyjmie się właściwą perspektywę, można ten chaos rozumieć jako pewien rytm, który pomaga regulować nasze napięcia i przynosi ulgę. Obraz, który wydaje się rozpływać, a następnie tworzy sieć nowych połączeń, może być metaforą dla sposobu, w jaki społeczeństwo ewoluuje i adaptuje się do nowych wyzwań, zwłaszcza tych związanych z naszymi społecznymi i ekologicznymi potrzebami i obowiązkami. W tym kontekście energia wykorzystywana do informowania staje się również narzędziem inspiracji i prowokacji, zachęcającym do refleksji i działania. BIAŁY SZUM wyrywa cześć z nas z roli cichego obserwatora i stawia w roli aktywnych uczestników dialogu społecznego i ekologicznego, wykorzystując nowoczesne media, takie jak podcasty, aby dotrzeć do szerszej publiczności i dążyć do pozytywnej zmiany.
Michał Żeslawski
Kurator & Kuratorka Projektu BIAŁY SZUM – warsztaty międzypokoleniowe: Michał Żesławski & Weronika Teplicka
Identyfikacja Wizualna: Kaja Gliwa
Projekt Sfinansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU.
Dofinansowanie z UE: 74 486,00 zł
Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
Matronat: NN6T
Patronat honorowy: Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiegoy