You are currently viewing Alex Urso / GRAND HOTEL EUROPA (part two) / wystawa w ramach rezydencji artystycznej

Alex Urso / GRAND HOTEL EUROPA (part two) / wystawa w ramach rezydencji artystycznej

Alex Urso
GRAND HOTEL EUROPA (part two)
wystawa w ramach rezydencji artystycznej

Wernisaż 
23.05.2019 / 17.00

Wystawa
24 – 30.05.2019
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a
wstęp wolny

W ostatnich latach obserwujemy w Europie wzrost ruchów skrajnie prawicowych; w wielu krajach partie konserwatywne i nacjonalistyczne zyskały znaczące poparcie elektoratów. Projekt GRAND HOTEL EUROPA zachęca do refleksji nad tymi zjawiskami.
Wystawa obejmuje rysunki i kolaże Alexa Urso powstałe podczas miesięcznej rezydencji  artysty w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce. Prezentowane cykle prac skupiają się na problemach wynikających z narastających nastrojów nacjonalistycznych, zwłaszcza na kryzysie uchodźczym, ukazując je z różnych perspektyw.

GRAND HOTEL EUROPA jest projektem rozwojowym. Jego pierwsza część została zainaugurowana w Serbii podczas rezydencji artystycznych w ramach programu BAIR/Center424 w Belgradzie.

Artysta uczestniczy w rezydencji w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce dzięki wsparciu Fondazione Paolina Brugnatelli z Mediolanu.

Alex Urso (1987) – włoski artysta multidyscyplinarny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych Brera w Mediolanie; zajmuje się głównie sztuką kolażu, asamblażu i instalacji przestrzennej. Jego prace były wystawiane w wielu publicznych i prywatnych instytucjach artystycznych, w tym: Estorick Collection (Londyn), Casa Testori (Mediolan), Zachęta Projekt Room (Warszawa), BWA Katowice, Monopol Gallery (Warszawa), Instytut Włoskiej Kultury Krakowa, Galeria Entropia (Wrocław). Oprócz pracy twórczej, Urso zajmuje się również projektami kuratorskimi i publicystyką. W 2017 roku był współkuratorem Biennale de La Biche. Od 2015 roku współtworzy włoskie czasopismo „Artribune”.
www.alexurso.com

 

 

Dodaj komentarz