You are currently viewing 25-lecie pracowni Batiku

25-lecie pracowni Batiku

Wernisaż:

Centrum Aktywności Twórczej Ustka

6 września  2014, godz. 15.00

wystawa będzie czynna do 21 września 2014 r.

 

W dniach od 6 do 21 września 2014 r. zapraszamy na wystawę Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury z okazji 25lecia jej istnienia. Na ekspozycji prezentowane będą batiki wykonane przez dzieci i młodzież, pracującą pod kierunkiem, założycielki i instruktorki Pracowni, pani Marii Hasiec. W różnorodnej tematyce prac dominują motywy związane z przyrodą i kulturą Indonezii. Na wystawie zobaczyć można również prezentację multimedialną, ukazującą szczegółowo długotrwały proces powstawania batiku oraz plansze prezentujące historię i dokonania Pracowni Batiku.

Najważniejsze dotychczasowe wystawy Pracowni: trzy wystawy w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Udział w Międzynarodowej Wystawie „Woskiem Malowane. Batik jawajski i polski.” – Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Udział w Międzynarodowych Wystawach Muzeum Azji i Pacyfiku pt. „Lhasa apso moja miłość” i „Kustosz i jego miłość”. Pięć wystaw Pracowni Batiku w Indonezji: Jakarta, Bandung, Jogyakarta, Surabaja. Udział w wystawach w Stanach Zjednoczonych , Czechach, Egipcie, Danii, Rosji, Hiszpanii.

Pracownia Batiku powstała w 1989 roku Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Słupsku. Wraz z likwidacją województwa słupskiego trafiła do Słupskiego Ośrodka Kultury. Od początku swego istnienia związana z osobą Marii Hasiec – absolwentki Wyższej Szkoły Plastycznej w Gdańsku, pasjonatki i znawczyni kultury i sztuki Indonezji. Od 25 lat Pracownia funkcjonuje, jako miejsce będące nie tylko szkołą znakomitych plastyków i plastyczek ale również, jako unikalny w skali całego kraju, łącznik pomiędzy sztuką polską a indonezyjską.

Dodaj komentarz