Elżbieta Wernio - PLAKATY TEATRALNE
&
Jacek Szewczyk - RYSUNKI

07.07.2001 - 12.08.2001
Baszta Czarownic


Elżbieta Wernio, ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w 1982r., w specjalności Projektowanie Graficzne. Dyplom z wyróżnieniem obroniła pod kierunkiem prof. Jana Jaromira Aleksiuna. W latach 1984-1997 pracowała jako wykładowca na Wydziale Grafiki ASP we Wrocławiu prowadząc przedmiot: Podstawy projektowania graficznego. Jej debiutem był dyplom; realizacja scenografii do spektaklu "Don Kichot" wg Cervantesa, wykonanego przez Koło Naukowe studentów PWST w Krakowie. Zainteresowaniami zawodowymi na stałe związana z teatrem. Autorka wielu realizacji scenograficznych m.in. w teatrze w Tarnowie, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze TV, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Nowym w Poznaniu. Równolegle do działań teatralnych uprawia grafikę projektową, plakat teatralny, malarstwo ścienne.

Kliknij aby powiększyć

Jacek Szewczyk, ur. 1958r. we Wrocławiu. Studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Jana Jaromira Aleksiuna, Pracowni Grafiki Artystycznej prof. Haliny Pawlikowskiej i Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Konrada Jarodzkiego. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w 1982 roku. Od 1982 roku pracuje w PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu, a od 1983 w Pracowni Grafiki Artystycznej prof. Haliny Pawlikowskiej, jako asystent. Od 1992 roku na etacie adiunkta, a od 1999 roku, profesora w Pracowni Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Poza pracą na uczelni zajmuje się grafiką, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Brał udział w wielu wystawach i konkursach graficznych i rysunkowych w Polsce i za granicą. Otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Grafiki i rysunki Jacka Szewczyka znajdują się w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Zakładu im. Ossolińskich we Wrocławiu, Gabinecie Rycin Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, Kunst Museum w Boras (Szwecja), Norrbottens Museum w Lulea (Szwecja) oraz kolekcjach prywatnych.

Kliknij aby powiększyć
PAMIĄTKA Z NOWEJ HUTY, RYSUNEK, 100x70, 1997 MIĘDZY ULICĄ ŻELAZNĄ A OŁOWIANĄ, RYSUNEK, 100x140, 1994 WORKERSI, RYSUNEK, 100x70, 1995