Janusz Krysztop
Nazywam się Janusz Krysztop, urodziłem się 23.10.1978 w Bydgoszczy gdzie uczęszczałem do szkoły muzycznej, a w 1999 roku ukończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W tym samym roku podjąłem studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ze specjalnością Plastyka Intermedialna. Obecnie jestem studentem piątego roku i zmagam się z dyplomem...

Moje bardzo skromne dotychczasowe dokonania były prezentowane na Toruńskich PresentAkcjach, w tutejszej Galerii S, oraz w 2002 roku na Festiwalu Młodej Sztuki LAbiRynT w Kłodzku.

Bardzo interesuje mnie performance, video i instalacja, chodź nie obce mi jest drobiazgowe wykonanie grafiki. Lecz póki co, obecnie wypowiadam się tylko w ruchomym obrazie.

Chciałby przedstawić kilka moich prac video, które w luźny sposób powiązane są ze sobą. Wszystkie mówią o otoczeniu, z którym zmagam się na co dzień. O otoczeniu, które w różnych formach przytłacza mnie niemal na każdym kroku.

IMPROWIZACJA

Improwizacja powstawała jako zabawa graficzną formą tekstu w połączeniu z obrazem fotograficznym i video. Z czasem okazało się jednak, że stopniowo nabierała ona coraz więcej treści ilustrującej moje wewnętrzne odczucia dotyczące upływu i utraty czasu, który już nigdy nie powróci.

PTASIE RADIO

Szum medialny. Każdy mówi co innego, każdy mówi to samo. Niekończący się potok słów, z którymi nie można rozpocząć żadnej formy polemiki. Na to jesteśmy skazani. Każdy temat jest dobry by puścić go w eter i zamęczać odbiorcę ilością informacji, których nie jest w stanie w racjonalny sposób przyswoić.PROTEST
[powrót]