Anita Pasikowska

Urodzona 28 czerwca 1975 roku w Warszawie. W 1995 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie a następnie w 2000 roku studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Gościnnej Pracowni prof. Leona Tarasewicza.

WYDARZENIA ARTYSTYCZNE
1997 BWA Krosno, wystawa Gościnnej Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza
1998-1999 Luboradów, Polska 1998; Halleforsnas, Szwecja 1999, polsko- szwedzkie warsztaty studentów z Konstfack, Stockholm i Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
1999 Altzella, Niemcy (Batuz Foundation Societe Imaginare) międzynarodowa wystawa prac studentów
1999 Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach, Galeria ASP, wystawa Gościnnej Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza
1999 Galeria Działań, Warszawa, "Pracownia 59" prof. Jacka Dyrzyńskiego
2000 ASP, Warszawa "Dyplom 2000"
2001 Galeria Działań, Warszawa "W centrum oka sztuki", międzynarodowa wystawa rysunku
2001 Galaleria XX1, Warszawa, wystawa indywidualna
2001 Międzynarodowy Festiwal "Sztuka ulicy", Warszawa

Zagadnienie barw jest dla mnie inspiracją w twórczości. Przyjmuję, że kolor stanowi kwintesencję każdego zjawiska, którego doświadczam- on też jest nadrzędnym czynnikiem określającym charakter moich działań.
Interesuje mnie problem oddziaływania koloru na człowieka, szczególnie jego bezpośredni wpływ na naszą psychikę i podświadomość. Zagadnienie barw staram się rozpatrywać w szerszym pojęciu, w kontekście światła i przestrzeni, obserwując wpływ barwnego światła na postrzeganie barw oraz na odczuwanie przestrzeni , w której się znajdujemy.
Podejmując ten temat, pracuję nad obrazami przy barwnym świetle; interpretuję przestrzeń, wypełniając ją barwnym światłem; wprowadzam kolorystyczne działania w naturalne środowisko, np. lasu. Staram się nie ograniczać do jednego medium, pozostawiając swojej wolności rodzaj techniki i działań.
Moją drogę twórczą uważam za efekt indywidualnego postrzegania świata-"własnego rozumienia barw".

e-mail: [email protected]

[powrót]