Hanna Kosewicz

Urodziłam się w 1976 r. w Kolnie. Ukończyłam PLSP w Łomży, kierunek:grafika. Studiuję na 5-tym roku ASP we Wrocławiu na wydziale grafiki w prac. prof. L. Żelaźniewicza oraz malarstwo i rysunek w prac. prof. K.Skarbka i ad. P. Jarodzkiego.
Moja twórczość jest bliska życia codziennego poprzez środki wyrazu i tematykę; nawiązuje do ubrań i tekstyliów. Podoba mi się graficzność krawieckiego szkicu, wygląd kuponu materiału ze szkicem i fastrygą, a potem wykroju, zanim stanie się trójwymiarowym przedmiotem. Sprawdzam też, jak wyglądają ubrania pozbawione szwów i sprowadzone znów do drugiego wymiaru.
Wieloletnia pasja, jaką jest zbieranie metek, stała się główną inspiracją moich poszukiwań twórczych. Tkanina i dzianina interesuje mnie, bo jest przytulna i bliska życia, lubię z nią pracować, bo najlepiej oddaje to, co jest tematem moich prac, pozwala mi na swobodę wypowiedzi. Metka zaczyna żyć swoim życiem. Wychodzi z ukrycia i opowiada historię przedmiotu, z którym jest związana, opowiada również swoją własną historię, już po usamodzielnieniu się.
Scenki z życia, codzienne wydarzenia są również inspiracją do komentarzy czy ripost w moich pracach. Wszystko zabarwione lekką ironią i żartem, staje się atrakcyjnym produktem, który może być wspaniałą ozdobą każdego domu.

Bez tytułu, 92x73cm, materiał

Dzieje się dużo, 56x74cm, włóczka[powrót]