ŚWIATŁO - SŁOWO - MIT

Mariusz Dzierżawski • Maja Kaszkur • van.logen

Baszta Czarownic 11.01.2002-27.01.2002

"ŚWIATŁO - SŁOWO - MIT" Wystawa fotografii absolwentów ASP w Poznaniu. Do ekspozycji swoich prac artyści wykorzystują specyfikę galerii - jej trójpoziomowość. Na wystawę złożą się trzy, zróżnicowane pod względem formalnym i technicznym propozycje artystyczne, które będą osobistym komentarzem rzeczywistości.

Kliknij aby powiększyć
Mariusz Dzierżawski (1972) - Wydział Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Dyplom w 2001 roku w pracowni fotografii klasycznej pod kierunkiem prof. G. Przyborka. Na wystawie zaprezentuje prace pt. "Światłoformy".

Zagłębiam się w magii rzeczywiście nieistniejącego świata. Świata stwarzanego na ułamki sekund, wyrysowanego światłem mojej wyobraźni. Przyciąga mnie możliwość trwałego zapisu rozciągniętych w czasie zjawisk, którego wynikiem są moje obrazy...

kontakt: [email protected] 0-601 53 74 72Maja Kaszkur (1976) - Wydział Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Obecnie w trakcie przygotowań do obrony pracy dyplomowej w pracowni Fotografii Intermedialnej pod kierunkiem AD II-stopnia K. Baranowskiego.

Mocne słowo dawno usłyszane, sytuacje, silne emocje związane z jakimś wydarzeniem, uczucia, powodują pojawienie się w pamięci obrazów, które tworzy wyobraźnia. Ich treść z czasem rośnie i zmienia się przez co trudno odróżnić czy byliśmy rzeczywiście świadkami, czy to tylko czyjaś, tak niezwykła, opowieść. Obrazy te żyją w innym, własnym, wymiarze, tworząc Twoją historię.
Powracam do wspomnień o przeszłości, by wydobyć do rzeczywistości to, co stwarza mnie teraz. Otwieram obrazem, zamykam słowem.

kontakt: [email protected] 0-602 30 88 95van.logen (1977) - Wydział Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Dyplom w pracowni Fotografii Intermedialnej pod kierunkiem AD-II stopnia K. Baranowskiego.

Każdy z nas posiada swoją mitologię. Niepowtażalną. Pojawia się gdzieś na początku życia , potem zarasta i zanika.
Może i dobrze, że gubimy gdzieś po drodze te doświadczenia. Dużo dobrego robi odkrywanie ich po latach, kiedy to połączony współczesny punkt widzenia z odgrzebanym na nowo doświadczeniem wyrywa z codziennej rutyny, jesteśmy w stanie przypomnieć sobie chwile "kiedy krzesło nie było krzesłem".

25.XII.01
van.logen

kontakt: [email protected] 0-604 37 82 37