Kuba Bąkowski

PRACE MALARSKIE I TESTY LOTNICZE

6 czerwca - 13 lipca 2003, Galeria Kameralna

Prace malarskie i testy lotnicze.

Na wystawie w BGSW zatytułowanej Prace malarskie i testy lotnicze Kuba Bąkowski zaprezentuje nowe projekty filmowe będące kontunuacją jego wcześniejszych działań na pograniczu wideo i performance.
Jedną z części wystawy stanowic będzie prezentowany w formie projekcji film Prace malarskie, w którym autor ubrany w czerwone robocze spodnie i białą bluzę i wyposażony w narzędzia malarskie zamalowuje czerwona farbą dolną część ściany stanowiącej tło akcji tworząc w ten sposób biało - czerwoną flagę. W międzyczasie artysta kreci się wiele razy w koło usiłując potem wspiąć się na drabinkę stojącą w centrum obrazu-flagi by przyjąć pozycję godła narodowego - białego orła.
Druga część wystawy stanowić będą cztery filmy wideo prezentowane na osobnych monitorach zatytuowane Testy lotnicze w których artysta i jego znajomi uporczywie próbują pokonać grawitację przy pomocy takich urządzeń domowych jak odkurzacz czy suszarka do włosów.
Te obydwa nieco surrealne projekty łączy charakterystyczna dla Bąkowskiego skłonność do ironii i prowadzenia, pełnej nietypowych skojarzeń, wizualnej gry z widzem oraz akcyjnego traktowania przestrzeni i przedmiotów stanowiących plan jego filmowych projektów.Wystawy i prezentacje indywidualne: Wystawy zbiorowe:
www.kubabakowski.prv.pl